Niestety w Polsce ślepota na grzechy papieża będzie wieczna.

Podziel się artykułem:

Udowodnił to właśnie poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa. W wywiadzie z Onetem broni Papieża, obrońcę pedofilów, i przypisuje wszystkie grzechy Dziwiszowi.

Po filmach braci Sekielskich, po emisji filmu „Don Stanislao” przez TVN, a zwłaszcza po publikacji 10 listopada watykańskiego raportu ws. kardynała Theodore’a McCarrick, wydalonego przez papieża Franciszka ze stanu duchownego w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne, wiele miast postanowiło spojrzeć prawdzie w oczy i wnioskować o zmianę nazw ulic i płacy. Chcemy w końcu naprawić błąd i wyrzucić z przestrzeni publicznej, pamięc o strasznej osobie, która nie dbała o dobro swoich „owieczek”, a stawiała na pierwszym miejscu dobro kościoła i pieniądze.

Np. w stolicy członkowie partii Razem złożyli petycję do rady m.st. Warszawy o odebranie honorowego obywatelstwa Janowi Pawłowi II.

We Wrocławiu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy, złożyła do miejskich radnych petycję o zmianę nazwy placu Jana Pawła II na 1 Maja – jak dawniej się nazywał. 

Również w Gdańsku chcą zmiany nazwy alei Jana Pawła II na imienia Strajku Kobiet.

Niestety w polskim kołtuństwie silne zakorzenione jest poddaństwo kościołowi, co wyraźnie pokazał w wywiadzie z Onetem poseł Wałęsa.

Rozumiem, że to dotyczy tego, co potencjalnie mógł zrobić kardynał Dziwisz. Na razie powiedziałbym prosto: łapy precz od naszego papieża

rozpoczął.

Rozumiem, że to jest delikatna sprawa. Że jest wiele niewyjaśnionych kwestii, które dotyczą kardynała Dziwisza, ale może powinniśmy pozwolić na wyjaśnienie tej sprawy zanim zaczniemy dotykać naszej świętości. Cokolwiek by nie mówić, to papież dał impuls do zmian, które nastąpiły w Polsce w latach 80. I trudno w tej chwili przekreślać to wszystko, nie znając faktów

filozofuje Jarosław Wałęsa.

Naprawdę trzeba być niespełna rozumiem, aby rozumwać w sposób jaki to robi syn Lecha Wałęsy.

Ja bym chciał się dowiedzieć, czy papież wiedział o tych nieprawidłowościach, o tych zboczeniach hierarchów kościelnych. Czy to może było blokowane przez kardynała Dziwisza, czy kardynał podejmował samodzielne decyzje. Są pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi. I dopiero wtedy można podejmować takie czy nie inne decyzje 

ośmiesza się w dalszej części wywiadu, ale pokazuje również, że musi przeinaczać pare pokoleń zanim w Polsce będzie można zrzucić jarzmo Watykanu.

Przypominamy, że Ordo Iuris chce karać za mówienie prawdy o papieżu.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz