300 plus dla pedofilów w sutannach!

Podziel się artykułem:

Kościół Katolicki w Polsce jest najpotężniejszą, najbardziej przez państwo rozpieszczaną instytucją. Budżetu Kościoła nie powstydziłby się niejeden mały kraj. Mimo tego rządzący w Polsce nadal nieustannie dokładają hierarchom kościelnym do kieszeni.

Na sam Fundusz Kościelny z budżetu państwa co roku przeznaczane jest coraz więcej pieniędzy. Według ostatnich danych fundusz ten pobił kolejny rekord, przekraczając 180 milionów złotych. To oznacza, że od kiedy powstał budżet przeznaczany na Kościół, wzrósł on nawet 90-krotnie w skali roku.

Koszty, które państwo ponosi na rzecz Kościoła możemy liczyć w miliardach. Dlaczego te pieniądze nie idą na zrujnowaną psychiatrię dziecięcą, pomoc przedsiębiorcom po pandemii, szpitale, policję, na podwyżki dla nauczycieli?

komentuje Agata Diduszko-Zyglewska

Wychodzi więc na to, że podatnicy, niezależnie od wyznania, w III RP przeznaczyli na Kościół już już ponad 2,5 miliarda złotych! Gdyby spojrzeć na to, że w Polsce średnio służy ok. 24 tysięcy księży, to każdy z nich otrzymał ponad 104 tysiące złotych od podatników. Przez 30 lat to daje 300 plus dla każdego księdza co miesiąc.

Czas chyba zakręcić już kurek, rozdzielić pasożytniczy kościół od kasy państwowej i przerzucić finansowanie tej mafinej instytucji na Watykan lub tych co chcą płacić.

Źródło: superbiz.se.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz