Jesteśmy pod butem Watykanu, Archidiecezja łódzka przejęła Zakłady Usług Komunalnych w tajemnicy!

Podziel się artykułem:

Kradnie PiS, kradnie i kościół katolicki. Kto więcej się nachłapnie zanim ludzie otworzą oczy? Do niecodziennej kradzieży doszło w Krośniewicach.

Wspomóż nas ! Kup sobie kubek na kaczystan.cupsell.pl

Kup kubek! Wspomóż nas!

Archidiecezja łódzka po cichu, objęła 51 proc., a dokładnie 6000 udziałów o łącznej wysokości 3 000 000 zł. W Zakładach Usług Komunalnych w Krośniewicach.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, to gmina, a właściwie osoba współpracująca z burmistrz Krośniewic, sama złożyła taką ofertę kurii, pytając, czy ta nie byłaby zainteresowana pakietem większościowym. 

Radni Krośniewic mówią, że są w szoku. Nie z powodu włączenia łódzkiej kurii do zarządzania ZUK-iem, ale przez utrzymanie całej sprawy w tajemnicy. 

Podejmowanie takiej decyzji bez konsultacji z radnymi i mieszkańcami to absolutne bezprawie i skandal. To wyprowadzanie majątku gminy. Aktywa zakładu to ok.19 mln złotych, a kurii przekazano ponad połowę udziałów. Mówię „przekazano”, bo do dziś nie udało nam się uzyskać od pani burmistrz informacji, na jakiej zasadzie się to odbyło

mówi Sławomir Kępisty, przewodniczący rady miejskiej w Krośniewicach.

Jest również grupa ludzi zrzeszonych w klubie radnych „Przyjazna Gmina”, opozycyjni w stosunku do związanej z PiS burmistrz Krośniewic, którzy wystąpili do KRS-u o unieważnienie transakcji. 

Skierowali oni również od Prokuratury Rejonowej w Łęczycy zawiadomienie o możliwości popełnienia przez burmistrz przestępstwa, które miało polegać na działaniu na niekorzyść gminy. 

Dziennikarze Gazety Wyborczej chcieli zapytać burmistrz Krośniewic, na jakiej zasadzie Archidiecezja łódzka przejęła udziały, czy za nie zapłaciła, czy po prostu je otrzymała, na jakiej podstawie wyliczono, że 51 proc. kościelnych udziałów warte jest 3 mln złotych, czy brano pod uwagę także innych inwestorów oraz dlaczego cała sprawa była trzymana w tajemnicy przed mieszkańcami i radnymi. 1 lipca przez kilka godzin, różnymi kanałami, próbowaliśmy dodzwonić się do burmistrz Krośniewic. Wysłaliśmy jej także SMS-a z prośbą o kontakt. Niestety, Katarzyna Erdman nie odpowiedziała.

Tak napycha się kieszenie pasożytom z pod znaku kościoła katolickiego.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz