Nergal mów stop religijnym fanatykom i tworzy kampanię Ordo Blasfemia. 

Podziel się artykułem:
  • 600
    Udostępnienia

Adam Nergal Darski jest regularnie pozywany przez fanatyków religijnych o obrazę uczuć religijnych. Najnowszy pozew na koncie Nergala to ten dotyczący podeptania wizerunku Matki Boskiej. Sprawę otwarto w styczniu 2021 roku. Nergal mów „dość” i tworzy Ordo Blasfemia, która ma zrzeszać osoby przeciwne ograniczaniu wolności wypowiedzi artystycznej.

Lider Behemoth w nagraniu wideo mówi o nękaniu go przez fanatyków, za wystawienie zdjęcia w mediach społecznościowych, kiedy tym samym fanatykom nie przeszkadza gwałcenie dzieci przez księży.

Nazywam się Nergal i jestem artystą z Polski. Od ponad dziesięciu lat spotykam się z licznymi próbami trwałego zniszczenia mojej kariery. Podstawą do tego jest argument, iż „uraziłem czyjeś uczucia religijne”. Brzmi jak absurd i zapewniam Was, tym właśnie jest.

Wielu polskich artystów, w tym również mnie, wciągnięto do sal sądowych na własny koszt, abyśmy bronili się przed bezsensownymi zarzutami dotyczącymi bluźnierstw, które politycy umieścili w przepisach. Ich intencją jest cenzurowanie każdego, kto nie przestrzega archaicznych praw religijnych naszego kraju. Nadszedł czas, by polscy artyści stawili opór – dołącz do nas w Ordo Blasfemia.

Link do zbiórki!

Źródło: Antyradio

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 600
    Udostępnienia

Dodaj komentarz