Milicja PiS użyła siły wobec ludzi przebywających w restauracji. Czasy ZOMO wróciły!

Podziel się artykułem:

22 stycznia, pomimio zakazu, otworzyła się restauracja w Legionowie o nazwie Qlinarni Qlturalni. Własciciel, jak wielu innych przedsiębiorców uważa rządowe zakazy za nielegalne, a wygrane sprawy w sądzie dowodzą prawdziwości tego twierdzenia.

Restaurator podkreśla jednak, że lokal formalnie otwarty jest tylko dla „testerów smaków”. „Testerzy” mają za zadanie ocenić najlepsze smaki zaserwowane na talerzu. Za wykonaną usługę mają zapłaconą symboliczną złotówkę, a przy wejściu do knajpy podpisywana jest z nimi umowa cywilno-prawna. Restaurator jest zdania, że wszyscy znajdujący się w lokalu nie są jego klientami, lecz pracownikami. I w myśl przepisów prawa faktycznie tak jest. 

Niestety milicja polityczna PiS ma w głębokim poważaniu regulacje prawne. Dla nich ważny jest przekaz z Nowogrodzkiej.

Jak podają różne źródła w internecie milicja interweniowała w lokalu w piątek 12 lutego tuż po godz. 20. Doszło do scen rodem z minionej epoki, gdzie funkcjonariusze dosłownie wyrzucali ludzi z restauracji.

Do lokalu jak co dzień zostali zaproszeni klienci jako testerzy kulinarni. Z każdym podpisaliśmy umowę i zapłaciliśmy honorarium w wysokości 1 zł. Umowa o dzieło jest umową o pracę, więc de facto policja siłą wyrzuciła moich pracowników z lokalu. Jeden z nich jest cały posiniaczony, ma wyrwany bark, tak go policja potraktowała. Policja postąpiła jak brutalne ZOMO w stanie wojennym. Powrotu jakich czasów my doczekaliśmy?

opowiada zdenerwowany właściciel lokalu Maciej Adamski.

Żyć nam nie dają. Nie dają nam pracować, wykonywać naszej działalności. Przecież lokal normalnie jest dla klientów zamknięty, a wszyscy, którzy przebywali w sali nie byli gośćmi, lecz pracownikami

dodaje.

Rzeczniczka funkcjonariusz odpowiada na zarzuty:

Policjanci udzielili asysty pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie. Pracownicy sanepidu wydali decyzję administracyjną dotyczącą zaprzestania serwowania napojów oraz posiłków w sali konsumenckiej kontrolowanej restauracji. Decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności. Sanepid poprosił policję o opróżnienie lokalu.

Dwie osoby nie chciały wyjść z lokalu, w związku z czym policjanci użyli siły fizycznej. Przebieg interwencji został zarejestrowany kamerą przez funkcjonariuszy. Żadna z osób usuwanych z lokalu nie została przez policjantów rzucona

Źródło: Youtube/Tustolica.pl

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz