Z Irlandii płynie jasny przekaz jak postępować z Kościołem! Czas wziąć przykład.

Podziel się artykułem:
  • 1.2K
    Udostępnienia

Zajęcie majątku Kościoła katolickiego przez państwo jest rozważane w Dáil (irlandzki parlament), jeśli kościelne instytucje nie wypłacą odszkodowań ocalałym z Mother and Baby Homes (ośrodki „opiekuńcze” dla matek i dzieci).

W ośrodkach tych dochodziło do wielu aktów przemocy, testowano na dzieciach szczepionki (oczywiscie bez wiedzy i zgody matek), bito, gwałcono, ubliżano. Ponad 800 ciał dzieci odnaleziono w masowym grobie w miejscowości Tuam, a 222 w masowym grobie w Dublinie.

W reakcji na niedawny raport o drastycznym łamaniu praw człowieka w tych ośrodkach niektórzy hierarchowie wyrazili ubolewanie, ale o pieniądzach nie wspomnieli.

Kościoł katolicki muszu tym razem wnieść odpowiedni wkład do ofiar w zadośćuczynieniu, kwestia ta została poruszona w parlamencie.

Ponad 20 lat temu kościół katolicki w ramach gestu „dobrej woli” zaproponował, że zaplaci 120 milionów euro, ale rząd nie doplinował wypłat.

Tym razem musimy zapewnić, aby instytucje religijne wniosły swój wkład

powiedział lider Partii Pracy Alan Kelly.

Musimy zadbać o to, by instytucje kościelne wniosły swój wkład do rządowego programu odszkodowań. Jeśli tego nie zrobią, przedstawię projek ustawy, która pozwoli przejąć ich majątek w celu zapewnienia tego wkładu

Nie możemy do tego dopuścić aby ponownie instytucje kościelne nie wypłaciły odszkodowań.

Minister ds. Dzieci Roderic O’Gorman powtórzył w Izbie, że napisał do odpowiedzialnych za zbrodnie zakonów wskazując na potrzebę wkładu finansowego w planowany przez rząd program „sprawiedliwości naprawczej” dla ocalałych, prosząc również o wcześniejsze spotkanie.

Powiedział, że rząd zamierza wprowadzić program zadośćuczynienia do kwietnia.

Kościół w Irlandii twierdzi, że ma niewiele gotówki, natomiast wiadomo, że posiada ogromny majątek w postaci gruntów i licznych nieruchomości.

Religie:

Watykan:

Rydzyk:

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.2K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz