Górnicy! Smakowała bułka od Dudy? Sasin właśnie rozpoczął wystawianie za nią rachunku!

Podziel się artykułem:
  • 810
    Udostępnienia

Foto: archiwum prywatne.

Są w Polsce takie grupy społeczne, które poprostu nie dadzą się zreformować. Do tej kategorii należą górale i górnicy. Ci pierwsi cieszyli się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy dopóki PiS im interesów nie pozamykał, górnicy jedli z zapałem bułki od Dudy, za które teraz zapłacą rachunek.

Jacek Sasin wystawia rachunek za bułki i planuje rozpocząć program zamykania kopalń. Stoi on na czele resortu aktywów państwowych do którego należą kopalnie. W planach jest zamknięcie trzynastu z nich.

Sobieski, Janina, Brzecze od Tauronu Wydobycie, Bolesław Śmiały, Sośnica, Piast-Ziemowit, Ruda, ROW, Mysłowice-Wesoła, Wujek, Murcki-Staszic od PGG oraz Bogdanka od Lubelskiego Węgla i Bobrek-Piekary od Węglokoksu – ta trzynastka ma zostać zlikwidowana do końca 2049 rokiem. Konkretne daty nie są znane.

Rząd przedstawił piecio stronicowy dokument nazwany „umową społeczna” dotyczący transformacji górnictwa.

Z tego dokumentu nic nie wynika. Tam nie ma żadnych konkretów i żadnych propozycji dla Śląska. Nazywanie tego “umową społeczną” jest kpiną. To żałosny dokument, z którym ja wstydziłbym się przyjechać na Śląsk

skomentował sprawę dla Tok FM przewodniczący “Sierpnia 80” Bogusław Ziętek.

Z jednej strony górnicy sami przyczynili się do takiego stanu rzeczy głosując na PiS, a z drugiej strony to przecież Sasin prowadzi tę transformację, wiec raczej mogą spać spokojnie. Jak będzie zobaczymy.

ZOBACZ CZY TY I TWOJE OSZCZĘDNOŚCI MOGĄ SPAĆ SPOKOJNIE:

Jak postrzegany jest Ziobro na swiecie:

Dla górników:

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 810
    Udostępnienia

Dodaj komentarz