Kaczyński dokręca śrubę protestującym! Zakaz odmowy mandatu!

Podziel się artykułem:
  • 455
    Udostępnienia

foto: archiwum prywatne

Oto najnowszy pomysł Kaczyńskiego na uporanie się ze strajkującymi. Za pomocą Kanthaka i grupy jego przydupasów wniósł projekt noweli cofającej prawo do odmowy przyjęcia mandatu w przypadku karania za wykroczenie czyli „grzywnę uważa się za nałożoną takim mandatem z chwilą jego odbioru przez ukaranego”

Według nowelizacji usunięty ma zostać punkt drugi, który mówi o tym, że „sprawca wykroczenia może odmówić przyjęcia mandatu karnego”. Otrzymaną karę można jednak wciąż zaskarżyć do sądu. Po wniesieniu odwołania sąd mógłby wstrzymać wykonanie zaskarżonego mandatu karnego.

Ponieważ uczestnicy manifestacji Strajku Kobiet masowo odmawiają przyjęcia mandatu, ta nowelizacja ma ukrucić tę praktykę, a jednocześnie zniechęcić mandatami ludzi do udziału w demonstracjach.

Zmiana ma również na celu zniechęcenie ludzi do odwoływania się. Teraz wystarczy oznajmić „nie przyjmuje mandatu„, a po nowelizacji trzeba będzie pisać skargę do sadu właściwego miejscowo.

Utrudniony proces odwoławczy spowoduje mniejszą liczbę odwołań co z kolei przyczyni się do większych wpływów do budżetu państwa. A wiadomo pieniądze są potrzebne, przecież Rydzyk nie będzie za darmo poparcia udzielał.

Watykan kocha zbrodniarzy:

Kim jest biznesmen z Torunia?

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 455
    Udostępnienia

Dodaj komentarz