Joanna Krysiak z grupy Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom uniewinniona w procesie jaki wytoczył jej kościół!

Podziel się artykułem:

Foto: Internet

Czuję wściekłość, gdy nie tylko potężna, nieprzyzwoicie uprzywilejowana, religijna instytucja, ale również aparat państwowy zapewniania ochronę przestępcom przed wymiarem sprawiedliwości. 

Joanna Krysiak to działaczka społeczna z grupy Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom, uczestniczka m.in. protestów przeciwko pedofilii w Kościele Katolickim. Protest polegał na wywieszeniu haseł, lalek, bucików i zdjęć na płocie rezydencji metropolity gdańskiego abp Sławoja Leszka Głódzia.

Wśród haseł znalazły się między innymi:

„Wyznaj grzechy! Ponieś karę!”, „Wierzymy ofiarom”, „Koniec bezczynności, czas na działanie”, „Dziecko to nie byle co”, „Party’s over Leszku”, „Kryłeś pedofilów, jesteś współwinny”

KOŚCIÓŁ W SŁUŻBIE NAZISTOM:

Oczywiście przyjechała policja, a sprawa prtestu trafiła do sądu. Ale nie sprawa ukrywania pedofilów przez księży, tylko sprawa o bezprawne umieszczenie ogłoszenia lub plakatu (art. 63a. Kodeksu wykroczeń): Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Nie było to zdziwieniem kiedy sąd wiosną 2020, poparł wniosek przestępców i uznał Joannę Krysiak za winną oraz nakazał zapłacić 100 zł grzywny oraz drugie tyle za koszty procesowe. Pani Joanna wniosła sprzeciw i sprawa wróciła na wokandę. 

1-wszego grudnia 2020 odbyła się rozprawa przed Sądem Rejonowym Gdańsk Południe. Wtedy jednak wyrok nie zapadł.

Czuję wściekłość, gdy nie tylko potężna, nieprzyzwoicie uprzywilejowana, religijna instytucja, ale również aparat państwowy zapewniania ochronę przestępcom przed wymiarem sprawiedliwości.

zeznała przed sądem oskarżona.

Tym razem po tygodniu przyszedł wyrok uniewinniający. Sędzia uznała, że działania pani Joanny nie charakteryzowały się społeczną szkodliwością. 

Sędzia wskazał, że pedofilia w Kościele jest tematem bardzo ważnym społecznie, który musi być podnoszony i rozpropagowany przez obywateli. 

Czekamy na reakcje magistra Ziobry.

ZOBACZ JAK FACEBOOK BANUJE ZA INFORMACJĘ O KSIĘŻACH PEDOFILACH:

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz