Kolejny raz kościół dostaje ziemię za bezcen. Mieszkańcy protestują!

Podziel się artykułem:
  • 121
    Udostępnienia

Tym razem rzecz miała miejsce w Sochaczewie. Radni miasta postanowili sprzedać cenną działkę w trybie bezprzetargowym. Na działce na stanąć kościół. Mieszkańcy Sochaczewia nie popierają tej decyzji i protestują.

W Sochaczewie na polach czerwonkowskich ma powstać nowe osiedle. Co będzie potrzebne na nowym osiedlu? Szkoła, przedszkole, plac zabaw? Może jakiś ośrodek naukowy dla dzieci?

Nie! Potrzebny jest nowy kościoł! Parafia wystąpiła więc o pozyskanie działki tuż obok terenów, gdzie wybudowane będzie osiedle. I jak podaje portal radiokolor.pl, decyzją 11 radnych z PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego, dostała właśnie na to zgodę.

Mieszkańcy są zrozpaczeni i rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją, w której sprzeciwiają się „nadmiernej klerykalizacji miasta„.

Nasza społeczność zareagowała błyskawicznie, tworząc petycje z głosem sprzeciwu. Wyjaśniamy tam, jak bardzo potrzebujemy innych obiektów użyteczności publicznej, np. domu samotnej matki czy chociażby placu zabaw dla dzieci. Uważamy, że jest to o wiele bardziej potrzebne niż kolejny kościół 

mówi pani Katarzyna z Sochaczewa w rozmowie z Radiem Kolor, która podpisała się pod petycją.

Jak podaje portal, pod petycją podpisało się już 1500 osób.

Źródło: Radio Kolor

ZOBACZ JAK WATYKAN POMOGAŁ HITLEROWCOM UCIEKAĆ DO AMERYKI POŁUDNIOWEJ:

Kaczystan-Youtube

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 121
    Udostępnienia

Dodaj komentarz