Szok! Kościół pozywa ofiarę księdza pedofila! Powód? Bo 14-latek jakby sam prowokował.

Podziel się artykułem:
  • 736
    Udostępnienia

65 tysięcy polskich złotych zarządała kuria od ofiary księdza pedofila. Kuria z Wrocławia chciała, by mężczyzna zgwałcony w wieku 14 lat przez księdza pedofila zapłacił za koszta procesu, gdzie część tej kwoty stanowi wynagrodzenie prawnika reprezentującego kurię.

Chodzi o sprawę byłego już księdza Pawła Kani, który wielokrotnie molestował i gwałcił dzieci, za co obecnie odsiaduje 7-letni wyrok. 

Historię pedofila i jego ofiary poznaliśmy dzięki dokumentowi braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Wiadomo, że biskupi wiedzieli o jego wielokrotnych przestępstwach pedofilskich lecz pozwalali mu na kontakt z dziećmi i przenosili go do innych parafii, by go ukryć.

Mec. Damian Czekaj, który reprezentuje Archidiecezję Wrocławską chce przerzucić winę z pedofila na jego ofiarę. Napisał on do sądu:

W realiach niniejszej sprawy należy jednoznacznie stwierdzić, że gdyby powód nie zdecydował się na prywatny wyjazd z Pawłem Kanią, to nie powstałoby do powstania szkody

Mecenas domaga się aby, dziś 24-letni, mężczyzna zapłacił kurii 65 tys. zł., jakie te ponieść musiała w związku z wytoczonym jej procesem (lwią część tej kwoty stanowi wynagrodzenie prawnika).” (tekst J. Harłukowicza z „Wyborczej”).

Na całe szczęście, Ziobro nie opanował do końca wszystkich sądów, ponieważ ten we Wrocławiu nie podzielił jednak opinii mecenasa i kościoła. Zdecydował, że diecezje z Wrocławia i Bydgoszczy zapłacą 300 tys. zł zadośćuczynienia ofierze księdza pedofila.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Facebook

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ, JUŻ W ZA PARĘ DNI NOWY MATERIAŁ NA TEMAT ROLI WATYKANU W UKRYWANIU NAZISTOW!

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ!

Zryw wiernych:

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ!

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 736
    Udostępnienia

Dodaj komentarz