Kolejny pedofil bezkarny. Polska rajem dla przestępców seksualnych!

Podziel się artykułem:
  • 1.5K
    Udostępnienia

Ksiądz oskarżony o wykorzystanie seksualne ponad dwudziestu ministrantów, zostaje zwolniony z aresztu i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wszystko to pomimo, że ksiądz Marian W. usłyszał zarzuty. Nie jest jasne dlaczego sąd w Nowym Targu podjął taką decyzję.

Portal nowytarg.naszemiasto.pl podaje, że decyzją sądu (uzasadnianą dobrem jego ofiar) toczy się on za zamkniętymi drzwiami. W. sprawował funkcje proboszcza w czterech małopolskich parafiach: w: Grywałdzie (pow. nowotarski), Grobli (pow. bocheński), Kiczni (pow. nowosądecki) i Szalowej (pow. gorlicki).

Jak wynika z aktu oskarżenia, ksiądz miał dopuścić się przestępstw seksualnych wobec 11 osób, w latach 2003 – 12. Zarzuca mu się 12 przestępst, chodzi o seksualne wykorzystanie małoletniego, na szkodę 11 małoletnich, w tym 7 osób poniżej 15 lat, mieszkających na terenie parafii, w których był proboszczem. 

Jak wyjaśnia Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, wszyscy poszkodowani byli lektorami lub ministrantami służącymi mu do mszy.

W toku postępowania okazało się, że pokrzywdzonych jest więcej. Policaj mowi o kolejnych 11 osobach. Niestety osoby te nie zostały włączone do aktu oskarżenia, gdyż sprawy uległy przedawnieniu – pokrzywdzeni nie zgłosili się na policję przed ukończeniem 30. roku życia. 

Jak podaje portal, podczas ostatniej rozprawy (na początku miesiąca), Sąd Rejonowy w Nowym Targu zdecydował, że ksiądz może opuścić areszt, w którym przebywał od sierpnia. Jako że proces jest niejawny, nie znamy powodów takiej decyzji.

Źródło:RadioZET.pl/nowytarg.naszemiasto.pl

ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE:

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.5K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz