Rosjanie chcą ujawnienia ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich, prokuratura krajowa kłamie, że jej nie ma.

Podziel się artykułem:
  • 270
    Udostępnienia

Prokuratura pod rządami magistra Ziobry nie wyda nikomu zapisu ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich. To pogrążyłoby prezesa PiS i rozbiłoby mit smoleński w drobny mak. Udostępnienia transkrypcji rozmowy zarządała strona rosyjska. Rosjanie powołali się na doniesienia polskich mediów w sprawie stenogramu ostatniej rozmowy Lecha i Jarosława.

Jeżeli opinia publiczna poznałaby treść rozmowy braci Kaczyńskich, (…) to gwarantuję, że zupełnie inaczej oceniłaby sytuację po 10 kwietnia 2010 r.  

Przedstawiciel Rosyjskiej Prokuratury Generalnej Andriej Iwanow poinformował w środę na konferencji prasowej poinformował o tym, że rosyjska prokuratura chce od Polski zapisu ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich.

Strona rosyjska odnosi się do artykułu Gazety Wyborczej, w którym były sędzia Wojciech Łączewski powiedział w nim, że zapis ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich, przeprowadzonej tuż przed katastrofą z 10 kwietnia 2010 r., znajduje się w tajnych aktach sprawy smoleńskiej.

Jak mowi Łączewski, prokuratur Ziobry nie pozwala na ujawnienie treści rozmowy za względu na tajemnicę państwową.

Zdaniem sędziego władza jest przerażona faktem, że zapis tej rozmowy jest mu znany. Przypomnijmy, że przeciwko sędziemu prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia.

Jeżeli opinia publiczna poznałaby treść rozmowy braci Kaczyńskich, której zapis znam z akt ściśle tajnych, to gwarantuję, że zupełnie inaczej oceniłaby sytuację po 10 kwietnia 2010 r. Nie wiem, czy sąd będzie tym wątkiem zainteresowany, ale jestem w stanie wskazać konkretną teczkę i konkretne karty z dokumentami, które pozwalają spojrzeć na pewne sprawy w innym świetle 

tłumaczy były sędzia.

Strona rosyjska tłumaczy:

Z uwagi na to, że ta informacja wymaga oceny ze strony rosyjskich organów śledczych, złożyliśmy do polskiej strony prośbę o udostępnienie zapisu fonograficznego i stenogramu wspomnianej rozmowy telefonicznej. W Polsce jest wniosek o pomoc prawną

W odpowiedzi na wniosek rosyjskiej prokuratury, wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski stwierdził, że jest to prowokacja, a prokuratur kłamie, że w aktach sprawy prowadzonej przez PK nie ma nagrania ani stenogramu takiej rozmowy.

Źródło: wp.pl

JAK DZIAŁA SEKTA W POLSCE:

Zostaw suba!

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 270
    Udostępnienia

Dodaj komentarz