Jan Paweł II przestanie być świętym? Są już pierwsze wnioski! I to nie z Polski!

Podziel się artykułem:
  • 1.3K
    Udostępnienia

Mit świętego papieża leci na łeb i na szyję. Okazało się że papa jest tak umoczony, że jedynym sposobem na zachowanie mitu jaki im pozostał to zrobić z niego durnia, co czyni sam Dziwisz i KUL. Jednak świata nie da się tak łatwo zmanipulować jak Polaków. Dekanonizacji papieża domagają się katolickie działaczki z Francji!

Owe działaczki katolickie są autorkami raportu opublikowanego w francuskim dzienniku “Le Monde” zarzucają Janowi Pawłowi II “kulturę nadużyć” i przy tym nazywają go “protektorem oprawców”.

W artykule pojawia się wątek wykorzystywania seksualnego zakonnic przez osoby duchowne.

Jan Paweł II nie tylko chronił oprawców, którzy działali w imieniu Kościoła Katolickiego, ale również godził się na propagowanie obrazu kobiety będącego odbiciem Matki Bożej, pod czym skrywana jest ponoć dyskryminacja kobiet w Kościele.

Żądamy dekanonizacji papieża Jana Pawła II, protektora oprawców w imię racji Kościoła oraz głównego architekta ideologicznej konstrukcji kobiety, a także zakazu nauczania, propagowania oraz publikowania teologii ciała, którą głosił on podczas swych środowych katechez

piszą autorki artykułu.

Jan Paweł II został świętym zbyt szybko. Gdyby Kościół poczekał z rozpoczęciem procesu kanonizacyjnego papieża co najmniej 5 lat, a nie kilka dni, prawdopodobnie w ogóle by się on nie rozpoczął

to opinia szefowej ośrodka amerykańskiego katolicyzmu na Uniwersytecie Notre Dame Kathleen Cummings, która pojawiła się w gazecie New York Times.

O możliwości dekanonizacji Jana Pawła II pisał nawet, jakiś czas temu dziennikarz katolicki Tomasz Terlikowski, zwracając uwagę na fakt, że papież Franciszek świadomie pomija kluczowe elementy nauczania polskiego papieża na temat relatywizmu, małżeństwa i rodziny.

Terlikowski podkreśla również, że „dewojtylizacja” kościoła jest możliwa, szczególnie, że mamy do czynienia z otwartymi zarzutami o krycie pedofilów przez papieża Jana Pawła II.

Źródła: dziennikzachodni.pl, Le Monde, New York Times, crowmedia.pl

ZOBACZ JAK DOKTOR JAKI MÓWI PRAWDĘ O MORAWIECKIM:

Kaczystan-Youtube , zasubskrybuj kanał!

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.3K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz