PILNE! Potwierdziło się, że Jan Paweł II wiedział o biskupie pedofilu i go awansował .

Podziel się artykułem:
  • 285
    Udostępnienia

Z raportu, który opublikował Watykan, na temat kardynała Theodore McCarricka, oskarżonego o molestowanie seksualne nieletnich oraz młodych mężczyzn, jasno wynika, że o zarzutach wiedział Jan Paweł II, a mimo wszystko nie tylko nie ukarał przestępcy, nie współpracował z policją, ale awansował zwyrodnialca.

Stolica Apostolska opublikowała, liczacy 460 stron raport na temat oskarżanego o molestowanie nieletnich i dorosłych kard. Theodore McCarricka, a także procesów decyzyjnych, jakie podejmowano w jego sprawie. Wnioski płynące z dokumentu są wstrząsające.

Podczas długich wywiadów, często emocjonalnych, rozmówcy opisywali szereg zachowań, w tym wykorzystywanie seksualne lub napaść, niechcianą aktywność seksualną, intymny kontakt fizyczny i dzielenie łóżek bez fizycznego dotykania

tak rozpoczyna się raport, oparty na zeznaniach 90 świadków i dziesiątkach dokumentów, listów i transkrypcji z kościelnych archiwów z Watykanu i USA.

Z raportu wynika, że w 1999 roku pojawiły się zarzuty w stosunku do McCarricka, a jego nominacja na metropolita stolicy USA może wywołać skandal.

Theodore McCarrick na wiadomość o wątpliwościach co do jego kandydatury na metropolitę Waszyngtonu napisał list do biskupa Stanisława Dziwisza, w którym zapewnił o swej niewinności i o tym, że „nigdy nie utrzymywał stosunków seksualnych z żadną osobą„. Dziwisz przekazał ten list papieżowi.

Jak wynika z raportu Watykanu, Jan Paweł II przeczytał list McCarricka i był przekonany, że hierarcha mówi prawdę, a zarzuty są bezpodstawne.

W 2000 roku Jan Paweł II mianował go arcybiskupem metropolitą Waszyngtonu, a już w następnym roku nadał mu godność kardynała. Rezygnację z urzędu metropolity Waszyngtonu McCarrick złożył z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego na ręce Benedykta XVI w 2006 roku.

Kiedy papież Franciszek dowiedział się o pierwszych poważnych zarzutach dotyczących nadużyć wobec nieletniego, podjął szybkie działania.

Proces w Watykanie zakończył się wydaniem przez Kongregacje Nauki i Wiary dekretu w lutym 2019 roku. McCarrick został w nim uznany za winnego czynów wobec nieletnich i dorosłych wraz z okolicznością „wykorzystywania władzy”. Papież Franciszek wydalił byłego kardynała ze stanu kapłaństwa.

Niektóre zarzuty przeciwko McCarrickowi zostały skierowane do organów ścigania, ale były kardynał nie został aresztowany i nie postawiono mu żadnych zarzutów.

Źródło: RadioZET.pl/ Reuters/ CNN/ PAP

ZOBACZ TEGO CZEGO W TVPIS WAM NIE POKAŻĄ:


Kaczystan – YouTube, zasubskrybuj kanał!
Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 285
    Udostępnienia

Dodaj komentarz