Według PiS najlepszą bronią w walce z pandemią będzie likwidacja Departamentu Pielęgniarek i Położnych.

Podziel się artykułem:
  • 98
    Udostępnienia

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych sprzeciwia się likwidacji departamentu pielęgniarek i położnych w Ministerstwie Zdrowia. Wystosował w tej sprawie pismo do ministra zdrowia. Nic to jednak nie dało.

A tymczasem w galaktyce PIS w ramach walki z pandemią i zdecydowanego nadmiaru pielęgniarek Ministerstwo Zdrowia postanowiło…
No zgadujcie!
Minister Zdrowia zlikwidować Departament Pielęgniarek i Położnych.

skomentował Bartosz Arłukowicz na Facebooku.

Na przestrzeni 15-letniej działalności Departament Pielęgniarek i Położnych był wielokrotnie wskazywany jako forma doceniania zawodu pielęgniarki i położnej przez kolejnych Ministrów Zdrowia.

Rola Departamentu jest teraz szczególnie ważna z uwagi na przyjęty Uchwałą Rady Ministrów dokument „Polityka Wieloletnia Państwa na Rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, w której opracowaniu miał ogromny udział Departament Pielęgniarek i Położnych, oraz ze względu na oczekiwany przez Ministerstwo Zdrowia i system opieki zdrowotnej w Polsce rozwój kompetencji zawodowych, nałożenie na nas dodatkowych obowiązków i poszerzanie odpowiedzialności zawodowej.

Jednak decyzja już zapadła, a jak powiedział przywódca Kaczyński? „Ani kroku wstecz” ! Przecież rząd ma opiekę zapewnioną, a plebs, kto by się przejmował plebsem.

A TAK WŁAŚNIE RZĄD WALCZY Z EPIDEMIĄ:

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 98
    Udostępnienia

Dodaj komentarz