Obrońca pedofilów Zbigniew Ziobro ściga sędzię, ponieważ ta zasiada w komisji ds. pedofilii.

Podziel się artykułem:

Po raz kolejny Zbigniew Ziobro udowadnia, że pedofile w sutannach mają zagwarantowaną nietykalność. Tym razem resort do spraw obrony pedofilów ściga sędzię, bo ta z ramienia Senatu i opozycji zasiada w komisji ds. pedofilii.

Tym razem ofiarą Ziobry jest emerytowana sędzia z Częstochowy Agnieszka Rękas. Grozi jej dyscyplinarka, bo rzecznikowi dyscyplinarnemu Radzikowi nie spodobało się, że Senat wybrał ją do komisji ds. pedofilii.

Jak podaje OKO.press sędzię Agnieszkę Rękas zaczęto ścigać na początku października 2020. Postępowanie prowadzi Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego, nominat Ziobry.

Z komunikatu, który pojawił się na na stronie internetowej, wynika że, Radzik wszczął wobec sędzi postępowanie wyjaśniające w sprawie „uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego”.

Polityczni prokuratorzy zarzucają sędzi Agnieszce Rękas, że zgłaszając się do komisji ds. pedofilii podjęła „działalność publiczną nie dającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”, oraz że „uchybiła godności urzędu” sędziego. Mówi o tym artykuł 107 ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Największą kpiną ze sprawiedliwości jest twierdzenie Radzika, że sędzia naruszyła artykuł 178 ust. 3 Konstytucji, który mówi, że sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej „nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”.

Sędzia Agnieszka Rękas od 2015 roku jest w stanie spoczynku, czyli na sędziowskiej emeryturze. Dlatego nękanie pani sędzi odbierane jest jako sygnał by sędziowie w stanie spoczynku nie angażowali się w życie publiczne, zwłaszcza współpracując z posłami i senatorami opozycji.

Źródło: OKO.PRESS

ZIOBRO I HOLENDERSKI SZKODNIK:

Kaczystan – YouTube

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz