Skandal! Siostry zakonne, które mają pomagać w szpitalach dostaną o 20% większe wynagrodzenie niż personel medyczny!

Podziel się artykułem:
  • 2.2K
    Udostępnienia

Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta

To jest skandal! Poprzez nie przygotowanie rządu do walki z pandemią, braku testów dla pracowników medycznych oraz ogólnemu bałaganowi, szpitale zostały zdziesiątkowane. Teraz władze Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim poprosiły Przełożone Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce o pomoc w opiece nad pacjentami chorymi na COVID-19.

I może nie wywołałoby to takiego oburzenia, gdybyb nie fakt, że zakonnice maja zarabiać o 20 procent więcej niż personel medyczny.

Skierowanie Sióstr do pacjentów będzie dla nas nieocenioną pomocą, gdyż obecnie już 30 osób spośród personelu medycznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. ma dodatni wynik na obecność koronawirusa i przez służby sanitarno-epidemiologiczne (z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny) zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych

mówią przedstawiciele szpitala.

Jak podkreśla dyrekcja, czynności, które będą wykonywać zakonnice nie wymagają wykształcenia medycznego. Dlaczego więc mają zarabiać więcej niż wykwalifikowany personel?

Dlatego, że dyrektor myśli, że w ten sposób kupi sobie miejsce w niebie po śmierci.

Siostrom zakonnym zaoferowano: całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie powiększone o 20 proc. w stosunku do obowiązującej w szpitalu stawki.

Źródło: NaTemat

WSPIERAJ NASZ KANAŁ, SUBSKRYBUJ, KOMENTUJ, DZIEL SIE MATERIAŁAMI. DZIĘKI!

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.2K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz