Cena upokorzenia Ziobry! Znamy warunki!

Podziel się artykułem:

Okazuję się, że cena jaką musi zapłacić Ziobro za niesubordynację wcale nie jest jakaś wygórowana, a dymisja prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego to pobożne życzenie premiera Morawieckiego.

Okazuję się, że to ludzie z obozu premiera wydzwaniali do różnych redakcji podając informację o żądaniu dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, który uchodzi za bliskiego współpracownika i wręcz przyjaciela Ziobry. 

Niestety premiera nie przewidział, że Święczkowskiego jest nie do ruszenia, ponieważ w czasie swojej służby u Ziobry, zaprzyjaźnił się z samym prezesem Kaczyńskim oraz chyba najważniejsze, z biznesmenem z Torunia Rydzykiem.

Mateusz Morawiecki chciał bardzo zdecydowanie wypchnąć Solidarną Polskę z rządu i koalicji. Na razie wydaje się, że ten plan się nie uda.

powiedział w rozmowie z Onetem jeden z polityków Solidarnej Polski.

Jakie są wiec żądania naczelnika państwa w stosunku do Ziobry?

Okazuję się, że niewielkie:

  • Solidarna Polska miałaby wycofać swoje weto dla ustawy dotyczącej zakazu hodowli zwierząt futerkowych i poprzeć ją w Sejmie po powrocie z Senatu, gdzie zapewne zostaną zgłoszone istotne poprawki
  • Ziobryści mieliby także poprzeć kontrowersyjny projekt ustawy, zakładający bezkarność urzędników w przypadku łamania prawa w związku z pandemią. Tutaj także mają zostać wprowadzone istotne zmiany, tak aby zarówno Zbigniew Ziobro, jak i prezes PiS mogli wyjść z twarzą
  • Prezes Kaczyński zażądał także, by Solidarna Polska zrezygnowała ze swojej krucjaty ideologicznej i porzucili swoje postulaty dotyczące choćby walki z LGBT+, o wpisanie których do nowej umowy koalicyjnej zabiegali zarówno Zbigniew Ziobro, jak i jego posłowie.

Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński również nie chce rozpadu koalicji i szyka kompromisu.

BIZNESMEN Z TORUNIA ZOBACZ WIDEO

Kaczystan-Youtube

Zostaw komentarz
Podziel się artykułem:

Leave a Reply