Jest ultimatum dla Ziobry! Albo popiera ustawę o bezprawiu PiS albo koniec koalicji!

Podziel się artykułem:
  • 128
    Udostępnienia

Jeżeli Solidarna Polska i Zbigniew Ziobro nie ustąpią, o godz. 13 kierownictwo PiS zatwierdzi decyzję Jarosława Kaczyńskiego o zerwaniu koalicji z SP – podaje onet.pl. Portal podkreśla, że informacja została zweryfikowana w kierownictwie PiS oraz w bliskim otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego.

Łamiący konstytucję Zbigniew Ziobro poprzez piastowanie stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, osobiście został poinformowany, że albo poprzez ustawę która zwalnia urzędników z odpowiedzialności za niektóre decyzje podejmowane podczas pandemii koronawirusa albo nastąpi koniec koalicji. A co za tym idzie koniec benefitów dla rodzin członków partii Solidarna Polska.

Przypomnij program pro-rodzinny PiS „Rodzina PiS na swoim” polega na obsadzaniu intratnych stanowisk w spółkach skarbu państwa, osobami bez żadnych kwalifikacji, za to będącymi członkami rodzin polityków związanych z PiS. Przy rozpadzie koalicji, te stanowiska zostaną zabrane.

Nasi koalicjanci z PiS postawili nam ultimatum i od tego momentu zapadła cisza. Nie toczyły się żadne rozmowy czy próby nawiązania porozumienia

miał stwierdzić jeden z bliskich współpracowników ministra sprawiedliwości na temat piątkowego spotkania PiS w Krakowie.

Wydaje się, że Jarosław Gowin na razie jest bezpieczny czego dowodzi rozpaczliwy wpis na Twitterze Patryka Jakiego:

Czytam, że Gowin zostaje a Ziobro leci, bo jako Prokurator Generalny nie chciał się zgodzić na ustawę o bezkarności. Słuchajcie, to musi być fake news. Zjednoczona Prawica musi przetrwać dla Polski

Screenshot: Twitter

Możliwe, że podczas spotkania kierownictwa partii PiS zajmie się również kwestią 15 posłów ugrupowania, którzy zostali zawieszeni w prawach członka za głosowanie przeciw ustawie dotyczącej zwierząt. W tej grupie jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Źródło: Onet.pl

MORALNOŚĆ WEDŁUG PIS:

Kaczystan – YouTube

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 128
    Udostępnienia

Dodaj komentarz