Kaczyński zapowiada czystkę personalną w sądach. Dlatego, że nie spodobał mu się wyrok!

Podziel się artykułem:
  • 793
    Udostępnienia

Jarosławowi Kaczyńskiemu nie spodobał się wyrok w sprawie dziennikarza prawicowej „Gazety Polskiej”. Dziennikarz otrzymał wyrokiem sądu, roczny zakaz pisania o sprawach Zbigniewa Bońka. Prezes PiS postuluje o wyrzucanie takich sędziów z pracy, chociaż sam nie zna akt sprawy.

Naszym obowiązkiem jest doprowadzenie do tego, by te naruszające prawo wyroki były szybko uchylane, a wydający je sędziowie pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a w konsekwencji usuwani z zawodu

grzmi Kaczyński na łamach portalu niezależna.pl

Prezes i de facto naczelnik Polski dał wyraźnie do zrozumienia, że „dobra zmiana” nie odpuści rozwalenia do końca niezależnych sądów i zastąpienia obecnych niezależnych sędziów, sędziami, których zaakceptuje obecna władza. Tak, by wyroki w sądach były zgodne z linią rządzącej partii.

Ta sprawa jest jeszcze jednym argumentem za koniecznością głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości. I to w wymiarze instytucjonalno-organizacyjnym, ale i personalnym

powiedział Kaczyński.

Sprawa, która wywołała gniew wodza narodu dotyczy Piotra Nisztora, który od jakiegoś czasu pisze o PZPN, jego wieloletnim prezesie Bońku i współpracującej z PZPN firmie, w której kierownicze stanowisko pełni osoba, która – jak pisał Nisztor – miała w PRL-u pracować dla wywiadu PRL i brać udział m.in. w rozpracowywaniu papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty we Wiedniu w 1988 roku.

Zbigniew Boniek powiedział, że stawiane mu przez Nisztora zarzuty uważa za zmanipulowane i nieprawdziwe.

To w pewnych aspektach przebija komunistyczną cenzurę. Ta decyzja jest wręcz niebywała, sprzeczna z konstytucją i ze zdrowym rozsądkiem. Trudno nie odnieść wrażenia, że sąd decydując tak, a nie inaczej, wysługuje się jakimś interesom. Nie wiem jakim, ale przecież każdy, kto uczciwie spojrzy na tę sprawę, widzi, iż nie o przestrzeganie prawa w niej chodziło, a o jakieś inne względy. Szef PZPN został potraktowany jako osoba korzystająca z jakichś niebywałych przywilejów, jakby był obywatelem, któremu należą się specjalne prawa i specjalne traktowanie.

skomentowała wyrok Kaczyński.

Źródło: OKO.PRESS

Zobacz za co nas Facebook cenzurował

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 793
    Udostępnienia

Dodaj komentarz