PILNE! Jest zawiadomienie do prokuratury ws. finansowania faszystowskich gmin przez Zbigniewa Ziobro.

Podziel się artykułem:
  • 1.8K
    Udostępnienia

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa prokuratury Zbigniewa Ziobro. Chodzi konkretnie o przeznaczenie pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości na rzecz gminy Tuchów, która została pozbawiona wsparcia ze strony Unii Europejskiej. Wspomniana gmina podpadła wspólnocie ustanowieniem „strefy wolnej od LGBT”.

Składamy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez @ZiobroPL, który przeznaczył środki z Fund.Sprawiedliwości niezgodnie z jego przeznaczeniem, tj. na rzecz samorządów, które z powodu uchwalenia kart „anty-LGBT” nie otrzymały środków z budżetu UE.

Zawiadomienie do prokuratury dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prokuratura generalnego. Cóż, pan Ziobro jest w tym kraju nie do ruszenia.

Z uwagi na to, że tego typu działanie ministra Ziobry jest ewidentnym nadużyciem prawa i ewidentnym nadużyciem kompetencji, dzisiaj składam w imieniu klubu Lewicy wniosek o ściganietego czynu przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. Nie może być tak, że minister sprawiedliwości, który winien stać na straży przestrzegania prawa, to prawo łamie

zapowiedział Śmiszek.

Poseł dodał również, że zawiadomienie dotyczy artykułu 231. Kodeksu karnego:

Zarzucamy ministrowi Ziobrze przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznegoTo przekroczenie ma polegać m.in. na tym, że podjął decyzję o wydatkowaniu środków publicznych w znacznej kwocie, kwocie 250 tys. zł, z takim bardzo prymitywnym i oczywistym naruszeniem procedur, które rządzą się wydatkowaniem środków publicznych

Źródło: dziennik.pl

ZOBACZ PRAWDĘ O BIZNESMENIE Z TORUNIA

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.8K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz