Na co liczy Robert Biedroń? Czyżby ministerialny stołek?

Podziel się artykułem:
  • 562
    Udostępnienia

Foto: Marcin Obara/PAP

Po haśle „zjednoczona opozycja” pozostało wspomnienie niewykorzystanej szansy. Ale jak to w życiu bywa, zamiast wspiąć się ponad podziały, każdy próbował albo ugrać coś dla siebie, albo zrobić na złość za porażkę w I turze wyborów. Jak widać po zachowaniu Roberta Biedronia, ta gra się jeszcze nie skończyła.

W sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o awarii systemu przesyłowego do „Czajki”. To już druga awaria w tej oczyszczalni skutkująca zrzutem ścieków do Wisły. Pierwsza miała miejsce rok temu.

Oczywiście do boju ruszyła propagandowa machina prawicy. Zaczęło się plucie i szczucie na prezydenta Warszawy.

Co jest jednak najbardziej zaskakujące to reakcja kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia.

Ciężko bronić kolejnej awarii. Ewidentnie jest problem z zarządzaniem Warszawą.

napisał na Twitterze Robert Biedroń

Do festiwalu polityków atakujących Rafała Trzaskowskiego za awarię oczyszczalni ścieków „Czajka” dołączył również poseł Lewicy Maciej Gdula.

Oj, ma pecha Trzaskowski z Czajką. Naprawa kosztowała 40 mln. a ścieki znowu trafiają do Wisły. Chyba tylko potężny ruch społeczny mógłby tu pomoc!

napisał na Twitterze.

Wtórował mu poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. 

To, co dzieje się od wczoraj w Warszawie to nie tylko katastrofa ekologiczna. To ewidentny przykład zaniedbania, braku troski o dobro wspólne, dezynwoltury. To nie jest atak polityczny. To oskarżenie pod adresem @trzaskowski_ Warszawiacy i Warszawianki zasługują na czystą Wisłę!

podkreślił poseł na Twitterze.

Dziennikarz Przemysław Szubartowicz widzi w tym działaniu celowość i pisze o korzyściach dla Lewica, a przede wszystkim dla Biedronia.

Prezydent Warszawy Biedroń z wiceprezydentem Jakim (lub odwrotnie) nie umieliby przegryźć rury ze ściekami, bo nie mają takich ostrych zębów jak Trzaskowski. Dlatego teraz razem go atakują. Z zazdrośc

stwierdził dziennikarz.

Ciekawy sojusz PiS-u i Lewicy przy pękniętej rurze ze ściekami. A ponieważ jest to sojusz przeciw Trzaskowskiemu (i centrum), w tej tafli z szambem odbijają się prawdziwe interesy części opozycji. Z Kaczyńskim łączy ją wrogość do rozsądnego „libka”, który nie popada w skrajności.

napisał na Twitterze.

Źródło: Twitter/NaTemat

ZOBACZ PRAWDĘ O BIZNESMENIE Z TORUNIA

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 562
    Udostępnienia

Dodaj komentarz