Podczas gdy rząd płaci Kościołowi miliardy polskich złotych, Ty podatniku, będziesz płacił podatek od deszczu. Nawet 1350 PLN rocznie!

Podziel się artykułem:
  • 856
    Udostępnienia

foto: Shutterstock

Sytuacja w kraju jest alarmująca: są już miejscowości, w których podczas upałów mieszkańcy nie mają dostępu do wody z kranów. Po prostu jej nie ma. Co robi rząd? Zamiast zaplanować zarządzanie kryzysowe wodą, wolą przelać odpowiedzialność na podatnika.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowało projekt przepisów nakładających „podatek od deszczu” na większą niż do tej pory liczbę obywateli. W ciągu roku trzeba będzie oddawać fiskusowi nawet 1350 zł.

Nowelizacja zakłada, że próg powierzchni zostanie znacznie zmniejszony: podatek od deszczu zapłacą właściciele działek o powierzchni 600 metrów kwadratowych (lub większych), zabudowanych w co najmniej 50%. Roczna wysokość daniny ma wynosić nawet 1350 zł.

Zgadnijcie kto zostanie zwolniony z tego podatku? Oczywiście kościoły.

Źródło: Antyradio.pl


Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnowaćZostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 856
    Udostępnienia

Dodaj komentarz