Barbara Nowacka proponuje nagradzanie złodziei! Zamiast więziena bonus pienieżny!

Podziel się artykułem:
  • 512
    Udostępnienia

Foto: Wikipedia/Adrian Grycuk

Nie milkną echa głosowania posłów i posłanek nad ustawą zwiększająca wynagrodzenia osób sprawujących stanowiska państwowe. Podwyżki wahają się od 40 procent do ponad 100 procent. Przy braku pieniedzy na nauczycieli, służbę zdrowia czy górnictwo, taki ruch wywołał oburzenie społeczne. Niektórzy parlamentarzyści próbują wytłumaczyć się z swojego niegodnego, haniebnego głosowania.

Jedną z takich osób jest Barbara Nowacka. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła bardzo rozczarowujący wpis.

(…)

Poparliśmy podwyżki, gdyż uważamy, że zmiany systemowe w wynagradzaniu osób sprawujących funkcje publiczne są niezbędne. Kraj, w którym wiceminister finansów zarabia 7 tys. zł, a firmy mogą sobie kupić dowolnego posła czy radnego za 2 tys. zł miesięcznie, to kraj galopujący w stronę korupcji.

Czyli według pani poseł, poseł, który bierze dwa tysiące łapówki zasługuje na podwyżkę pensji zamiast na więzienie.

Idąc tym tokiem rozumowania, jeśli ktoś ukradnie samochód, to zamiast skazać przestępcę, rzad ufunduje mu Lamborghini, żeby wiecej juz nie kradł.

Jeśli jakiś pracownik w sklepie lub restauracji ukradnie pieniądze z kasy, to należy taką osobę mianować na stanowisko kierownicze, żeby wiecej nie kradła.

Wyborcy to widzą! Oto kilka komentarzy pod postem pani poseł:

 A zauwazyli Panstwo, ze teatry od kilku miesiecy nie graja? Maja Panstwo jakis plan, jak pomoc tej, jakze sprzyjajacej Wam grupie zawodowej? Jak pomoc lekarzom, nauczycielom… Moze zacznijcie od stworzenia jakiejs strategii, a dopiero potem sobie zaplaccie…

Po prostu żenada. Z taką przekupną opozycją nie mamy szans na jakiekolwiek zmiany. Bardzo mnie Pani zawiodła

Czegoś nie rozumiem. Jesli złapie się złodzieja, to idzie on do wiezienia, a nie daje mu się podwyżki żeby więcej nie kradł. Prawda czy nie? Dlatego Pani tłumaczenie jest poprostu głupie! Miałem do Pani zawsze wielki szacunek, ale wlasnie go Pani straciła.

Jedyny moment kiedy sie dogadujecie i klepiecie po plecach to gdy wspolnie macie sobie nabic kieszenie nasza kasa. Dla mnie ten wlasnie czyn to jak korupcja, wspolnie sie przekupiliscie nawzajem ta podwyzka

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 512
    Udostępnienia

Dodaj komentarz