Kogo chce pozwać €poseł Ryszard Czarnecki? Polską prokuraturę czy OLAF?

Podziel się artykułem:
  • 2.1K
    Udostępnienia

Ryszard Czarnecki twierdzi, że fiatem punto cabrio w lutym 2011 r. podróżował z Brukseli do Jasła. Tymczasem właściciel pojazdu stwierdził, że w 2001 r. auto zostało rozbite na tyle poważnie, że nie nadawało się do jazdy i zostało zezłomowane.

Wątpliwości co do pobieranych przez Czarneckiego pieniędzy ma Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). Biuro to bada nadużycia finansowe przeciwko budżetowi UE, korupcję i poważne uchybienia w instytucjach europejskich oraz opracowuje politykę zwalczania nadużyć finansowych dla Komisji Europejskiej.

OLAF zarzuca Ryszardowi Czarneckiemu, że pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety.

Jaka jest reakcja posła PiS? Otóż starszenie mediów w Polsce.

Informuje, ze podejmę kroki prawne w związku z publikacjami, które pojawiły się dziś i w ostatnich 8 dniach, a dotyczącymi mojego funkcjonowania w PE. Kłamstwa i fake-newsy w nich maja zdyskredytować moja osobę w oczach opinii publicznej …

napisał na Twitterze poseł

Pytanie dotyczy kogo chce Pan Czarnecki pozwać?

Panie @r_czarnecki Te kroki prawne podejmie Pan wobec @PK_GOV_PL że wolno działa w Pana sprawie? Czy wobec OLAF, że niezgodnie z prawdą zawiadomiła Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pana?

odpowiedział jeden z użytkowników Twittera.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.1K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz