Czy Ryszard Czarnecki to oszust i złodziej? Według rozliczeń, w Brukseli przebywał przez 15 min dziennie, resztę czasu spędzał w podróży.

Podziel się artykułem:
  • 283
    Udostępnienia

Dziennikarze OKO.press poinformowali o zarzutach skierowanych przeciwko Ryszardowi Czarneckiemu, który miał wyłudzać pieniądze z Parlamentu Europejskiego. Doniesienia te potwierdziła „Rzeczpospolita”. Według nieoficjalnych informacji gazety, sprawa dotyczy lat 2009-2014.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zarzuca Ryszardowi Czarneckiemu, że pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety. 

Sprawę opisali dziennikarze OKO.press, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wyłudzenia pieniędzy trafiło do polskiej prokuratory. Sęk w tym, że to pisowska prokuratura, wiec europoseł może spać spokojnie.

Wczoraj „Rzeczpospolita” poinformowała, że potwierdziła doniesienia o zawyżaniu kosztów podróży i diet przez Ryszarda Czarneckiego.

Sprawa dotyczy kadencji PE z lat 2009-2014, a przestępstwa zostały dokonane poprzez fałszowanie podpisów.

Unijni śledczy dochodzenie ws. europosła zakończyli ponad rok temu. Zalecenia sądowe OLAF przesłał polskiej prokuraturze w maju 2019 r.

Skoro OLAF skierował sprawę do prokuratury, to znaczy, że nosi ona znamiona przestępstwa 

potwierdza osoba znająca kulisy sprawy w artykule w Rzeczpospolitej.

Z rozliczeń przedstawionych przez europosła PiS miało wynikać, że w Brukseli spędzał 15 minut dziennie, a resztę czasu przebywał w podróżach.

Źródło: Onet.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 283
    Udostępnienia

2 thoughts on “Czy Ryszard Czarnecki to oszust i złodziej? Według rozliczeń, w Brukseli przebywał przez 15 min dziennie, resztę czasu spędzał w podróży.

  1. Pan czarnecki obatel,
    ciągle jest nie napasiony, świński ryj co wstyd przynosi, cham popiertolony!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: