Rafał Trzaskowski zapowiedział, że nie weźmie udziału w zaprzysieżeniu Andrzeja Dudy.

Podziel się artykułem:

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że nie weźmie udziału w ceremonii zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta. Obecni mają być między innymi Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lista osób, które nie mogą patrzeć na osobę, która z premedytacją łamie konstytucję RP, a później przysięga jej bronić i stać na jej straży jest coraz dłuższa.

Teraz dołączył do mniej prezydent Warszawy i były kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego odbędzie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

Z informacji PAP wynika, że w czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego nie wezmą też udziału między innymi byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski.

Niestety niektórzy byli kandydaci chcą ugrać jakieś miejsce dla siebie, więc postanowili uczestniczyć w tej farsie. Są to między innymi:

lider Wiosny i europoseł Robert Biedroń, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Źródło: intera.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz