Nagle Tuchów nie chce być już „wolny od LGBT”. Przyczyną brak środków z funduszu UE.

Podziel się artykułem:
  • 6.7K
    Udostępnienia

Podobnie jak księży, do ludzi z PiS, nic tak nie przemawia jak pieniądze. Kiedy Tuchów pierwszy raz od 15 lat nie dostał dofinansowywania ze środków Unii Europejskiej, nagle miłość do drugiego człowieka wróciła! Burmistrz miasta, Magdalena Marszałek, wystąpiła już do Rady Miasta Tuchowa, aby jej członkowie wycofali wcześniejszą uchwałę ws. „wolnej strefy”.

Tzw. strefy wolne od LGBT zajmują już na tę chwilę aż jedną trzecią terytorium kraju. Od dawna są one przedmiotem kontrowersji w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

Poprosiłam radnych o rewizję decyzji o podjęciu uchwały o „strefie wolnej od LGBT”. Muszę zaznaczyć, że nie mamy pewności, czy akurat rezolucja przyjęta przez radnych decydowała o tym, że nie otrzymaliśmy środków

napisała pani burmistrz.

Pani burmistrz stwierdziła, że uczynienie miasta „strefą wolną od LGBT” było pomysłem PiS.

To właśnie radni miejscy tej partii zgłosili taki pomysł i następnie go przeforsowali. Teraz, ustami przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Obrzuta, bronią tej decyzji:

Patrzę na takie działania UE z politowaniem. Czekam, aż ktoś zmądrzeje. (…). Można żyć biednie, ale godnie i zachować twarz” 

mówi polityk PiS.

Źródło: gazeta.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 6.7K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz