Kolejny przekręty PiS. Poczta Polska „zgubiła” wszystkie akcje Skarbu Państwa.

Podziel się artykułem:
  • 4.9K
    Udostępnienia

Najpierw w nocy, bo jakby inaczej, PiS ułaskawia Sasina z odpowiedzialność za wyrzucenie 70 milionów polskich złotych w błoto, a teraz informacja, że Poczta Polska zgubiła wszystkie akcje Skarbu Państwa.

Poczta Polska poinformowała, że „utraciła” odcinek zbiorowy akcji, który w depozycie złożył Skarb Państwa. Ten odcinek był fizycznym potwierdzeniem prawa własności państwa do wszystkich akcji tej kluczowej dla kraju spółki.

O całej sprawie poinformował portal prawainwestora.pl.

Działając na podstawie § 8a ust. 3 Statutu Spółki Akcyjnej Poczta Polska z siedzibą w Warszawie („Spółka”), Zarząd Spółki niniejszym informuje, iż powziął informację o utraceniu odcinka zbiorowego akcji, inkorporującego wszystkie akcje w kapitale zakładowym Spółki należące do Skarbu Państwa, jedynego akcjonariusza Spółki, o numerach A 00000000001 – A 00077414000 („Odcinek Zbiorowy Akcji”)

brzmi komunikat zamieszczony przez Pocztę Polską w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Oczywiscie, ponieważ Pocztą Polską zarządza członek partii Kaczyńskiego, instytucja nie podaje kiedy akcje zostały „utracone”, ale zmiany w statucie spółki umożliwiające umorzenie odcinka akcji, zostały zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie 14 maja tego roku, a opublikowano je 22 czerwca.

Źródło: prawainwestora.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 4.9K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz