Marlena Maląg zdradza plany PiS. Prawa kobitet przestaną obowiązywać!

Podziel się artykułem:
Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta

Prawa kobiet w Polsce zagrożone!
Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej potocznie Konwencja Stambulska – konwencja Rady Europy, podpisana 11 maja 2011 roku w Stambule ma zostać wypowiedzona przez rząd PiS.

Zastrzeżenia do konwencji zostały przez Polskę złożone. Mamy teraz czas do końca roku, na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i MSZ, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone 

powiedziała w TV Trwam Marlena Maląg.

Konwencja została podpisana przez Unię Europejską i 45 państw.


Prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował konwencję 13 kwietnia 2015 r. na podstawie ustawy z 6 lutego 2015 r. Oświadczenie rządowe w tej sprawie wydano 30 kwietnia 2015 r.

Teraz PiS chce ją… wypowiedzieć.

PiS właśnie zapowiedział, że tą konwencję wypowie, by przypodobać się ekstremistom religijnum z Ordo Iuris i Radia Maryja.

RZĄD PIS PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WYPOWIEDZENIE KONWENCJI PRZECIWKO KATOWANIU KOBIET I DZIECI

Ordo Iuris neguje zapis, że przemoc domowa może też być oparta na …wartościach religijnych..

Chodzi rownież o zdobycie poparcia elektoratu skrajnej prawicy, który dzisiaj popiera częściowo Konfederację i jest skupiony wokół faszystowskich inicjatyw takich jak Roty Niepodległości, Media Narodowe, ONR czy Młodzież Wszechpolska.

Jednym słowem kobiety mają cierpieć i jednocześnie patrzeć jak ojcowie, partnerzy, mężowie sadyści katują ich dzieci – niosąc swój krzyż jako pobożne katoliczki i matki polki które mają słuchać męża.

Jak powiedział Andrzej Duda: gwałcenie dziecka i katowanie matki to są tylko „sprawy rodzinne„.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz
Podziel się artykułem:

Leave a Reply