Twitter został zhakowany! Konta celebrytów posłużyły do wyłudzenia pieniędzy.

Podziel się artykułem:

Miliarderzy Elon Musk, Jeff Bezos i Bill Gates są jednymi z wielu znanych amerykańskich postaci zaatakowanych przez hakerów na Twitterze w celu wyłudzenia pieniędzy.

Konta na Twitterze dziesiątek znanych osobistości i firm zostały zhakowane w środę, w tym Bill Gates, Elon Musk, Kanye West, Joe Biden i Apple, w celu promowania oszustwa Bitcoin.

W tweetowym wątku pod koniec środy firma powiedziała, że ​​hakerzy uzyskali dostęp do wewnętrznych systemów poprzez udany „atak socjotechniki ” na swoich pracowników (socjotechnika to technika stosowana przez hakerów w celu nakłonienia użytkowników do klikania złośliwych linków lub przekazywania poufnych danych tworząc fałszywe e-maile lub inne wiadomości).

Hakerzy po przejeciu kont zaczęli wysyłać tweety zachęcające ludzi do wpłacania bitcoinów (kryptowaluta) na jeden z adresów portfela, obiecując w zamian podwójny zwrot.

Więcej o tym zdarzeniu, jak do niego doszło, ile udało się ukraść, kto za tym wszystkim stoi, możemy dowiedzieć się z tego materiału ( w języku angielskim)

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy https://qarshi.com/bokstaven-a/index.html , że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz