Andrzej Duda wybrany niezgodnie z konstytucją!

Podziel się artykułem:
  • 20.6K
    Udostępnienia

fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego dwa dni po drugiej turze wyborów stwierdził, że ”są przesłanki do unieważnienia wyborów”. – Protesty wyborcze pewnie ujawnią te mankamenty – powiedział w rozmowie z TOK FM. 

Wojciech Hermeliński, były szef Państwowej Komisji Wyborczej, powiedział, że w związku z nieotrzymaniem pakietów wyborczych przez wielu obywateli naszego kraju, należy liczyć się z protestami wyborczymi. Pierwsze z nich dotarły we wtorek do Sądu Najwyższego. Wcześniej o „ogromnej skali nieprawidłowości” podczas wyborów prezydenckich 12 lipca mówili Barbara Nowacka i Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Wyborcy donoszą również, że głosować można bylo dwa razy. Ci co oddali głos poza miejscem zamieszkania, wracali do swojej komisji wyborczej okazywało się, że ich nazwisko mimo to widnieje na liście.

Dlatego przypuszczamy, że możliwe było wożenie wyborców Andrzeja Dudy autobusami od komisji do komisji.

Dziś w dyskusji zabrał głos były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. Stwierdził on w wywiadze dla TOKFM, że wybory prezydenckie 28 czerwca i 12 maja przeprowadzono w niekonstytucyjnych terminach.

Moim zdaniem powinno się poczekać do 6 sierpnia, czyli końca kadencji Andrzeja Dudy i dopiero wtedy rozpisać nowe głosowanie na podstawie przepisów o opróżnieniu urzędu prezydenta

powiedział Stępień.

Jednak miejmy świadomość, że po to zmieniono ustawę o Sądzie Najwyższym i wprowadzono Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, żeby niespodzianka dla rządzących nie mogła się zdarzyć. To było ze strony władzy dalekowzroczne posunięcie. Mam obawy co do niezależności tej izby

podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, oraz stwierdził, że skrócenie czasu składania protestów wyborczych do zaledwie trzech dni jest przykładem ”legislacyjnych niejasności” i może stanowić podstawę do unieważnienia wyborów.

Źródło: TOKFM


Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 20.6K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz