Marian Banaś pozbywa się wiceprezesa z PiS. Powód? „Zagwarantowanie niezależności”

Podziel się artykułem:
  • 666
    Udostępnienia

Kryształ z PiS pozbywa sie innego zasłużonego, aby obronić się przed atakami Kaczyńskiego. Odsunął on Tadeusza Dziubę od nadzoru nad kontrolami. Jako oficjalny powodu NIK podaje, że ma to związek z doniesieniami o próbie manipulowania wynikami kontroli dotyczącej działalności Beaty Kempy.

Chodzi między innymi o akcję „Tornister dla Aleppo”. Inicjatorem akcji pomocy syryjskim dzieciom był ks. Adam Mikulski z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie. Akcję patronatem objęła Beata Kempa, która była wówczas ministrem w Kancelarii Premiera ds. pomocy humanitarnej. 

Chociaż uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie zebrali kilkadziesiąt tornistrów, według ustaleń „Gazety Sycowskiej” nie trafiły one do dzieci w Syrii. Szkolne przybory miesiącami leżały w magazynie w Sycowie, skąd zabrane zostały do jednego z miejscowych kościołów.

Wszystko wskazuje na to, że część darów została tam [w kościele – red.] zwyczajnie rozkradziona, zamiast do dzieci w Syrii zabrały je osoby związane z parafią

piszą przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Tadeusz Dziuba mataczy w sprawie Beaty Kempy.

Tadeusz Dziuba to typowy żołnierzy z PiS, który umrze za partię, ale również partia nie zapomina o swoich miernych ale wiernych sługach.

Tadeusz Dziuba w latach 2011-2019 był posłem Prawa i Sprawiedliwości. Po tym jak nie uzyskał mandatu na kolejną kadencję, został powołany na wiceprezesa NIK.

Portal Onet poinformował w zeszłym tygodniu, że Bogdan Skwarka, dyrektor Departamentu Administracji Publicznej Najwyższej Izby Kontroli, napisał w połowie czerwca list do wiceprezesa Izby Tadeusza Dziuby, w którym zarzucił mu, że próbuje manipulować wynikami kontroli dotyczącej działalności europosłanki PiS Beaty Kempy, jako ministra do spraw pomocy humanitarnej w latach 2017-2019.

We wtorek na Twitterze NIK opublikowano informację, że prezes Banaś zdecydował o odsunięciu Dziuby od nadzoru nad kontrolami, by „zagwarantować niezależność kontrolerom NIK„. Do wpisu dodano hashtag „#niezaleznyNIK”.

W zeszły czwartek NIK poinformowała również, że prezes Izby Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Dziubę oraz wniosek o jego odwołanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Źródło: TVN

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 666
    Udostępnienia

Dodaj komentarz