PKW odwołuje konferencje. Nie będzie wyników cząstkowych

Podziel się artykułem:
  • 790
    Udostępnienia

Wybory prezydenckie „przeprowadzone w cieniu pandemii” zakończyły się sukcesem frekwencyjnym – podsumował szef PKW Sylwester Marciniak. Poinformował, że kolejna konferencja PKW odbędzie się po otrzymaniu wszystkich protokołów od okręgowych komisji wyborczych.

Oznacza to, że nie będzie podawać cząstkowych wyników głosowania. Decyzja jest prawdopodobnie podyktowana tym, że sondażowa różnica pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim jest minimalna.

Według wyników sondażu exit poll, przeprowadzonego przez IPSOS dla TVN24, prezydent Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. W tym badaniu błąd statystyczny wynosi 2 pkt proc. i nawet sama pracownia przyznaje, że na jego podstawie nie da się wskazać zwycięzcy wyborów prezydenckich.

Szef PKW Sylwester Marciniak ogłosił w niedzielę późnym wieczorem, że kolejna konferencja odbędzie się po otrzymaniu i sprawdzeniu protokołów od wszystkich okręgowych komisji wyborczych, ustaleniu wyniku głosowania wyborczego, sporządzeniu protokołu głosowania i podjęciu uchwały w sprawie wyników wyborów. Podkreślił, że o najbliższej konferencji prasowej Komisja poinformuje na godzinę przed jej rozpoczęciem.

Nie wykluczył, że już w poniedziałek poznamy pełne, ostateczne wyniki głosowania. Wtedy będzie już jasne, czy wygrał Andrzej Duda, czy Rafał Trzaskowski.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 790
    Udostępnienia

Dodaj komentarz