Członek komisji wyborczej w Bytomiu fałszował karty wyborcze na szkodę Rafała Trzaskowskiego

Podziel się artykułem:
  • 13.6K
    Udostępnienia

W jednej z obwodowych komisji w Bytomiu doszło do fałszowania kart wyborczych na nie korzyść kandydat opozycji Rafała Trzaskowskiego. O incydencie zawiadomiona została policja.

O fałszowaniu kart wyborczych policję powiadomił przewodniczący jednej z obwodowych komisji w Bytomiu.

Po zamknięciu lokalu wyborczego, podczas liczenia głosów jeden z członków komisji wyborczej zauważył jak jego kolega fałszuje karty wyborcze. Polegać to miało na tym, że na kartach gdzie postawiony był X przy nazwisku Trzaskowskiego, pan z komisji wyborczej dostawiał kolejny znak X obok nazwiska innego kandydat, najczęściej Stanisława Żółtka. Tak zakreślona karta do głosowania traktowana była jako nieważna.

Na razie nie wiadomo, ile kart zostało w taki sposób sfałszowanych, ale w sprawie tego zdarzenia zostanie wszczęte śledztwo w sprawie przerabiania dokumentów wyborczych. Grozi za to kara 3 lat więzienia

powiedział jeden z oficerów policji.

Jak podaje Gazeta Wyborcza w czasie niedzielnych wyborów w województwie śląskim doszło łącznie do 33 incydentów. 4 potraktowano jako przestępstwa, 29 jako wykroczenia. Najczęściej dochodziło do niszczenia plakatów wyborczych poszczególnych kandydatów. W Mysłowicach jeden z wyborców otrzymał w lokalu wyborczym dwie karty do głosowania i wyniósł je na zewnątrz. Z kolei w Dąbrowie Górniczej okazało się, że jeden z wyborców zauważył, że ktoś wcześniej podpisał się za niego na liście osób, które odebrały już karty do głosowania.
O wszystkich incydentach śląska policja powiadomiła Państwową Komisję Wyborczą.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 13.6K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz