Szok! W Jędrzychowicach msza w intencji księdza skazanego za pedofilię!

Podziel się artykułem:
  • 2.3K
    Udostępnienia

zdjecie ilustracyjne

Kuria nie widzi nic złego w mszy w intencji księdza skazanego za pedofilię. Twierdzi, że mszę zamówili mieszkańcy. Na usta ciśnienie się pytanie, czy w intencji pokrzywdzonych dzieci też będą się modlić? Czy Kuria nie mogła odmówić?

Jak podaje portal eluban.pl w minioną niedzielę w Kościele pw. Narodzenia NMP w Jędrzychowicach podczas jednego z nabożeństw ksiądz z ambony ogłosił, że w najbliższy piątek odbędzie się tam msza święta w intencji księdza Piotra M. Przypomnijmy, że duchowny został niedawno skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności za czynności seksualne wobec nieletnich dziewczynek z Ruszowa. Informację przekazał portalowi eluban.pl zbulwersowany tą sprawą czytelnik.

Dziennikarze skontaktowali się z Diecezją Legnicką w celu uzyskania wyjaśnień w zaistniałej sytuacji.

Na pytania, czy Kuria popiera te działania i ma o nich wiedzę oraz, czy w intencji ofiar tego księdza też odbędzie się msza, rzecznik prasowy Legnickiej Kurii Biskupiej odpowiedział:

Rozmawiałem z ks. proboszczem, który mnie poinformował, że parafianie zamówili 2 intencje. Jedna to za ks. Piotra (o nawrócenie), 2 za ofiary przemocy, ta będzie odprawiona w późniejszym terminie. Warto przy okazji pamiętać, że w ostatnim czasie w Kościele w całej Polsce, również w diecezji legnickiej wielokrotnie były sprawowane Msze św., nabożeństwa, m.in. drogi krzyżowe w intencji ofiar przemocy.

Pamiętamy, że w czasie procesów w zgorzeleckim sądzie zawsze zbierało się wielu wiernych, którzy nawet po ogłoszeniu wyroku nie wierzyli w winę księdza Piotra. Czy więc rzeczywiście msza zamówiona przez parafian ma być modlitwą o nawrócenie się księdza? Dość ogólnie udzielono nam również informacji o mszy w drugiej intencji – ma odbyć się za ofiary przemocy. Ale jakiej? Nie padło wprost stwierdzenie, aby msza ta miała zostać odprawiona w intencji pokrzywdzonych przez księży dzieci, czy też dzieci pokrzywdzonych przez TEGO właśnie księdza.

Źródło: eluban.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.3K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz