Kompromitacja TVP. Nie tylko wymyślili „amerykanina” z Podlasia, lecz również amerykańskiego projektanta mody oraz przedsiębiorcę i eksperta w jednej osobie.

Podziel się artykułem:
  • 366
    Udostępnienia

Odnalazł się amerykański projektant mody Christian Paul, to analityk i wspólnik w zarejestrowanej w Warszawie MCV Group Sp. z o.o. i na co dzień posługuje się językiem polskim, no chyba że jest zapraszany do TVP, to wtedy używa tylko angielskiego.
Musiał mieć bardzo aktywny poranek, bo, żeby go uwiarygodnić, na Youtube założono mu dzisiaj popołudniu profil, na który wrzucono hurtem 3 filmy.

Wraz ze zbliżającą się ciszą wyborczą, telewizja rządowa dwoi się i troi aby tylko przeciągnąć szalę wygranej na stronę PiS. W tym celu nie cofa się przed niczym.

I tak we wczorajszym wydaniu wiadomości, mogliśmy dowiedzieć się na przykład:

  • o milionach miejsc pracy, które zostały uratowane dzięki rządowej tarczy antykryzysowej, a w materiale o stanie rolnictwa usłyszeliśmy, że „rolnictwo to nie zawód, a styl życia”. 
  • o sukcesach urzędującego prezydenta
  • o sukcesach rządu

Największe jednak emocje wzbudził materiał pt. „Pięć lat Pierwszej Damy” autorstwa Kingi Kwiecień.

Ponieważ dla przeciętnego wyborcy PiS nic tak nie przemawia jak „ekspert z USA”, na szybko wymyślono amerykańskiego projektanta mody, o którym nikt nie słyszał.

W chwili emisji materiału TVP trudno było znaleźć jakiekolwiek ślady po tym, że ktoś taki istnieje. W wyszukiwarce Google pod tym hasłem znajdował się jedynie producent zegarków z australijskiego Sydney. Sama autorka materiału „Wiadomości” Kinga Kwiecień w odpowiedzi na złośliwe uwagi na Twitterze zaczęła banować internautów.

Dziennikarze i internauci próbowali ustalić, kim jest Christian Paul. Agata Szczęśniak z OKO.press namierzyła w serwisie LinkedIn – konto miał Christian Farbaniec, łudząco podobny do projektanta z materiału TVP. Napisała do niego, on wyświetlił wiadomość, ale nie odpisał. Po jego koncie i tak zostały już tylko screeny.

W serwisie Linkedin, który służy do nawiązywania kontaktów biznesowych, konto ma Christian Farbaniec, łudząco podobny do „projektanta” z „Wiadomości”. Przedstawia się tam jako przedsiębiorca, który od 2012 roku prowadzi własne firmy. Ukończył zarządzanie i finanse na Robert Morris University of Chicago. A niedawno przeprowadził się do Warszawy i rozpoczął karierę w sektorze big data

opisuje dziennikarka.

W odpowiedzi na falę zapytań i krytyki, szybko powstał kanał na platformie Youtube, na który wrzucono hurtem trzy filmy. Oczywiście możliwość komentowania została wyłączona. Ten zabieg ma uwiarygodnić „projektanta”.

Natomiast prawie niezauważalne przeszła kolejna manipulacja rządowej telewizji. Poinformował o niej dziennikarz Jakub Dymek.

Cichym bohaterem ostatniego tygodnia jest dla mnie pan Jacek Mroczek, który 20.06 w 'Wiadomościach' TVP był przedsiębiorcą narzekającym na opieszałość Warszawskich urzędników w kontekście Tarczy Antykryzysowej, a 25 minut później, w programie 'Minęła 20′ ekspertem komentującym wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA

napisał.

Dziennikarz sprawdził czym tak naprawdę zajmuje się ekspert z TVP.

Portal lubimyczytac.pl przynosi informację, że Jacek Mroczek jest też autorem podręcznika do origami, wydał dwa tomiki wierszy, na blogu pisze, że jest dziennikarzem z 20 letnim stażem i że zna się z szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Prowadzi szkolenia z występów publicznych.

Dzięki Telewizji Polskiej wiem już, że jest w tym, co robi, naprawdę dobry.

opisuje na Facebooku Dymek.

Źródło: NaTemat/OKO.press

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 366
    Udostępnienia

Dodaj komentarz