Premier Morawiecki włącza do gry o fotel prezydenta stadion warszawskiej Skry. Nie spodziewał się jednak takiej odpowiedzi ze strony sztabu Trzaskowskiego.

Podziel się artykułem:
  • 242
    Udostępnienia

Kaczyński wie, że przegrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich to początek końca jego rządów. A to, jeśli opozycja dotrzyma slowa, oznacza areszt dla wielu członków PiS. Dlatego PiS zaczyna stosować nawet najbardziej głupie metody, jak „amerykanin” z Podlasia. Dziś do pomocy rzucił się premier Morawiecki. Chce odbudować stadion warszawskiej Skry. Pewnie skończy jak most Tczewski.

Premier Morawiecki urządził dziś teatrzyk na temat jak to rząd dba o to, żeby Polska nie była w ruinie. Szczególnie w Warszawie, gdzie prezydent stolicy jest teraz najpoważniejszym konkurentem w walce o prezydenturę.

Na tle zniszczonego stadionu Skry premier w teatralnych gestach i słowach zaapelował do obecnego prezydenta Warszawy, aby ten pozwolił przejąć obiekt przez Skarb Państwa w celu wyremontowania.

Ten widok za nami nie jest z filmu katastroficznego, ale jesteśmy w centrum Warszawy. Chcemy wykonać remont za pana Trzaskowskiego i my to zrobimy, gdy przekaże ten piękny stadion, który był i może być dumą polskich sportowców

powiedział Morawiecki.

I jest to bardzo sprytny zabieg. PiS wie, że nie da się ocieplić wizerunku Andrzeja Dudy, więc w ten sposób chcą ochłodzić wizerunek Trzaskowskiego i pokazać jak źle zarządza stolicą.

Jednak sztab prezydenta Warszawy szybko odpowiedział na apel premiera.

Wiemy, że lubi Pan mijać się z prawda. Nie będę Panu wypominał przegranych procesów w tym zakresie. Ale jedno przypomnę. To głosowanie gdzie PiS głosował przeciwko przekazaniu 200 mln zł na budowę stadionu SKRA

napisał na Twitterze poseł Cezary Tomczyk.

Polityk Platformy Obywatelskiej pokazał, że poprawka dotycząca przeznaczenia dochodów z podatku od towarów i usług kwoty 200 mln zł z przeznaczeniem na budowę Stadionu Lekkoatletycznego SKRA w Warszawie została odrzucona głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Wykonaliśmy wszystkie czynności prowadzące do modernizacji Skry. Mamy koncepcję i pieniądze. Jedyną okolicznością powstrzymującą magistrat przed rozpoczęciem realizacji projektu jest niewydanie obiektu przez prezesa klubu, pomimo wyroku sądu

wypowiedziała się Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego magistratu.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 242
    Udostępnienia

Dodaj komentarz