PiS przegrało w sądzie po raz kolejny. Tym razem Skiba wygrał w sądzie z Jackiem Kurskim!

Podziel się artykułem:
  • 1.4K
    Udostępnienia

Krzysztof Skiba – MW Media

Minister i prokurator generalny w jednej osobie, co jest zakazane przez konstytucję, Ziobro, nie ma najlepszego dnia. Najpierwszej Rafał Trzaskowski wygrywa sprawę rozpatrywaną w trybie wyborczym, a dziś dowiadujemy się o kolejnej sądowej przegranej. Tym razem Krzysztof Skiba wygrał z Jackiem Kurskim.

media publiczne szczuły na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty

powiedział na antenie Polsat News Skiba. Słowa te padły po zamordowaniu Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska podczas finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Satyryk obarczył też moralną odpowiedzialnością za mord na Adamowiczu prezesa TVP — Jacka Kurskiego.

Jak wiadomo TVP prowadziła zmasowaną kampanię przeciwko Adamowiczowi.

TVP info wyemitowało 31 października 2016 roku antyimigrancyjny spot. Był on wstępem do do dyskusji w programie „Minęła 20”.

Przedstawiono w nim Adamowicza jako polityka, który chce ściągać do Polski imigrantów, a imigrantów – jako agresywnych i dzikich. Cały program opublikowany został również na stronie internetowej TVP Info, a sam spot – dodatkowo na profilach stacji na Facebooku i Twitterze.

Zarówno przedstawiciele TVP jak i Jacek Kurski złożyli do sądu prywatne akty oskarżenia przeciwko Skibie.

Sąd uznał, że takie słowa Skiby nie naruszają prawa. Kurski nie może już się odwołać od tej decyzji sądu.

Dobre wieści z sądu!

Decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie oskarżenie mojej osoby przez prezesa TVP Jacka KURSKIEGO o to, że pomówiłem go twierdząc, iż jest „moralnie odpowiedzialny za mord na Pawle Adamowiczu” zostało dzisiaj (23.06.20) UMORZONE. Ta decyzja sądu jest prawomocna czyli kończy sprawę.

Ufff! Jacek Kurski ponownie przegrał. Czy powie dziś o tym TVP?

napisał na Facebooku Krzysztof Skiba.

W I instancji Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowanie, ale rozstrzygnięcie to zostało zaskarżone przez TVP i Jacka Kurskiego.

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawy uznał, że zażalenie Jacka Kurskiego na poprzednie postanowienie sądu jest niezasadne i w związku z tym umorzył postępowanie. Postanowienie jest prawomocne. W tej kwestii można powiedzieć, że wygraliśmy

powiedział Onet.pl mecenas Krzysztof Pluta, który reprezentuje Krzysztofa Skibę.

Krzysztof Skiba zażartował, że musi uważać na swoje komentarze, a adwokat zaleca mu powściągliwość.

Cieszę się, że wygrałem z Kurskim. Muszę uważać na moje komentarze, mój adwokat zalecił mi powściągliwość w wypowiedziach

powiedział.

Jak podaje Onet.pl niedługo po śmierci Adamowicza TVP wytoczyło sprawy o zniesławienie także profesorowi Wojciechowi Sadurskiemu, dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” Wojciechowi Czuchnowskiemu i dziennikarce „Polityki” Ewie Siedleckiej. Na ten moment nie ma informacji, by tych postępowaniach zapadło już prawomocne rozstrzygnięcie.

Źródło: Onet.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.4K
    Udostępnienia

One thought on “PiS przegrało w sądzie po raz kolejny. Tym razem Skiba wygrał w sądzie z Jackiem Kurskim!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: