Rozdział Kościoła od Państwa! Wreszcie oczekiwane stanowisko Trzaskowskiego!

Podziel się artykułem:
  • 27K
    Udostępnienia

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski zapowiedział długo oczekiwany rozdział Kościoła od Państwa. Pytanie o tę kwestię zostało zadane przez dziennikarza Reutersa, Alana Charlisha. Należy zaznaczyć, że kandydat na urząd prezydenta odpowiedział po angielsku. Co stawia wyraźny kontrast i przytyk do obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, którego znajomość języka angielskiego jest na wątpliwym poziomie.

Mam szacunek dla tradycji, ale musi być rozdział Kościoła od Państwa

mówił podczas konferencji Rafał Trzaskowski.

Jednocześnie jako alternatywę dla wiernych, którzy chcieliby mocniej wspierać Kościół w swoim Państwie, kandydat KO proponuje opcję przeznaczenia 1% podatku na potrzeby wspólnoty religijnej.

Mam duży szacunek do tradycji, ale byłem ministrem administracji i byłem odpowiedzialny za kontakty państwa z Kościołem. Musi dojść do rozdziału. Zamierzamy umożliwić obywatelom podjęcie decyzji, czy przeznaczą niewielką część podatku, jeden procent, na Kościół lub wyznanie

stwierdził kandydat.

Miejmy nadzieję, że nie jest to jedynie pusta obietnica wyborcza.

Dla przypomnienia dziś aby podkreślić służebność Polski względem Kościoła katolickiego, Emilewicz zorganizowała na Jasnej Górze konwencję PiS, gdzie przemawiała z ambony!

Źródło: wprost.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 27K
    Udostępnienia

One thought on “Rozdział Kościoła od Państwa! Wreszcie oczekiwane stanowisko Trzaskowskiego!

  1. Panie! Napisz Pan jakiś program może w końcu nie wrob wrzutek złotych myśli to tu, to tam, zwłaszcza zerżniętych od innych. Porażka!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: