Duda próbuje wycofać się ze słów o LGBT, ale tak nieudolnie, że nacisnął na odcisk zagranicznym mediom

Podziel się artykułem:
  • 1K
    Udostępnienia

Andrzej Duda nie ma szczęścia do doradców. Nikt nie uświadomił pana prezydenta, że Richarda Grennella, doradca prezydent Truma, który jest negocjatorem w sprawie zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, jest gejem i autorem międzynarodowej kampanii na rzecz walki z dyskryminacją mniejszości seksualnych. Jest on również bliskim przyjacielem ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

W związku z powyższym, pan prezydent Duda postanowił wycofać się ze słów o „nie-ludziach”, ale zrobił to w dość infantylny sposób. Zaadresował między innymi dziennikarzy „New York Times”, „Financial Times”, „Guardiana” czy agencji Reuters i Associated Press poprzez Twittera.

Prezydent napisał, że jego słowa o LGBT zostały wyrwane z kontekstu, przez co służą w brudnej walce politycznej. Polityk dodał, że wierzy w równość i różnorodność, ale poglądy mniejszości nie mogą być narzucane większości pod pozorem „fałszywej tolerancji”

Odpowiedź przedstawicieli zagranicznych mediów jest miażdżąca dla głowy państwa.

Każda z wymienionych przez pana redakcji z przyjemnością wyśle reportera i kamerzystę do prezydenckiego pałacu, by dowiedzieć się, co dokładnie miał pan na myśli, mówiąc, że ideologia LGBT jest gorsza od komunistycznej indoktrynacji. Zgodzi się pan na wywiad?

odpowiedział prezydentowi korespondent „Guardiana” w Warszawie, Christian Davis. Wcześniej dziennikarz zauważył, że prezydent robi z siebie głupca, a jego wypowiedzi są „kompletnym bełkotem„.

Znamy język polski i dokładnie wsłuchaliśmy się w cały kontekst. Ten kontekst jest paskudny

napisała dziennikarka Claudia Ciobanu.

Prezydent Duda oskarża międzynarodowe media o „fałszywe wiadomości” i zniekształcanie słów o „LGBT nie byciu ludźmi” i byciu „bardziej niebezpiecznym niż komunizm”. Nie widziałem, żeby media go źle cytowały.

W poniższym wątku przetłumaczę jego mowę i możesz sam wycianąć wnioski.

napisał z kolei Daniel Tilles, który pisze m.in. dla „Foreign Policy”.

Jeśli wierzysz w równość, przestań mówić, że osoby LGBT nie są ludźmi i powiedz jasno: 'Osoby LGBT mają takie same prawa jak wszyscy inni’. Dopóki tego nie powiesz, nikt ci nie uwierzy

komentuje Andrew Stroehlein, dyrektor ds. mediów w Human Rights Watch.

Źródło: Twitter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz