Chciwych ksiądz i odważny prezydent Skarżyska

Podziel się artykułem:
  • 1.9K
    Udostępnienia

Proboszcz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej zwrócił się do włodarza świętokrzyskiego miasta z prośbą o umorzenie podatku od nieruchomości, za okres od marca do końca maja tego roku. Dokładnie chodziło o kwotę 3 423 zł. Duchowny argumentował to „ograniczoną ilością wiernych na nabożeństwach”. Odpowiedź prezydenta była jednoznaczna!

Ograniczenie obecności wiernych na nabożeństwach oraz pielgrzymów przybywających do Sanktuarium MBO spowodowały spadek przychodów o około 80% w stosunku do roku 2019.

Parafia partycypowała w kosztach związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego udzielając wszelakiego rodzaju pomocy dla osób ubogich i bezdomnych. Z tego powodu wzrosły koszty energii elektrycznej, zużycia wody i pomocy żywieniowej dla osób zwracających się do Parafii o pomoc. Umorzenie podatku znacznie wpłynie na zdolność finansową Parafii i kontynuowanie świadczeń w zakresie pomocy społecznej

napisał w liście do prezydenta Skarżyska ks. Karbownik.

Prezydent Skarżyska – Kamiennej odpowiedział stanowczo:

Dopóki jestem prezydentem, wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani. Ja płacę podatki, Państwo płacą podatki i Ksiądz Kustosz też będzie płacił!

Podpowiemy księdzu, że przecież o pomoc finansową może zwróci się do własnych przełożonych, do Watykanu lub pana biznesmena Rydzyka.

Źródło: Onet.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 1.9K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz