Piękną nam wizytówkę wystawia Andrzej Duda. O homofobii prezydenta pisze cały świat w tym Reuters.

Podziel się artykułem:
  • 16.8K
    Udostępnienia

foto: Grazyna Marks/Agencja Gazeta 

Prezydent Andrzej Duda obiecał w środę zakazać w polskich szkołach nauki o kwestiach LGBT. To odezwa do konserwatywnej bazy wyborców w coraz bardziej zaciętym wyścigu do wyborów prezydenckich 28 czerwca. Pisze Alan Charlish na stronach Reuters’a.

Jak możemy przeczytać, gazeta informuje, że Duda jest kandydatem prawicowej, nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość, która nazywa lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe (LGBT) zagraniczną »ideologią«, która niszczy tradycyjne wartości katolickie.

Reuters pisze również o głównym przeciwniku w walce o reelekcję, którym jest liberalny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z partii Platforma Obywatelska (PO). Trzaskowski skrytykował religijnych konserwatystów za wprowadzenie edukacji w kwestiach LGBT w warszawskich szkołach.

Reuters cytuje Dudę mówiącego, że jedynie rodzice odpowiadają za edukację seksualną swoich dzieci, a publiczne instytucje nie mają prawa ingerować w wychowanie.

To radykalny dokument dzielący polskie społeczeństwo, wprowadzający standardy przypominające najbardziej brutalne, brunatne czasy historii Polski i Europy

powiedział cytowany przez gazetę Robert Biedroń na temat Karty Rodziny, którą podpisał Duda.

Reuters uważa, że Duda jest nadal liderem wyścigu prezydenckiego, ale jego przewaga zmniejsza się w wyniku kryzysu koronawirusowego, który niszczy gospodarkę.

Tekst Reutersa przedrukowały: The New York Times, Jerusalem Post, U.S. News, Metro US.

Źródło: Reuters

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 16.8K
    Udostępnienia

One thought on “Piękną nam wizytówkę wystawia Andrzej Duda. O homofobii prezydenta pisze cały świat w tym Reuters.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: