Kolejny przypadek koronawirusa w kościele, tym razem podczas komuni.

Podziel się artykułem:

Jak podaje radio ZET, w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w Gielniowie niedaleko Radomia brała udział osoba zakażona koronawirusem. Sanepid poszukuje teraz osób, które były wtedy w kościele i potencjalnie mogły się zarazić. 

Sanepid w Przysusze w województwie mazowieckim apeluje o kontakt do wszystkich uczestników Pierwszej Komunii świętej w kościele bł. Władysława w Gielniowie. Chodzi o mszę, która odbyła się 31 maja o godz. 12.00. Wiadomo, że jeden z jej uczestników jest zakażony koronawirusem.

Inspekcja sanitarna prosi o kontakt pod numerami telefonów 48 675 24 22, 48 675 23 37 lub 798 875 743. Osoby, które uczestniczyły w mszy mogą też zgłaszać się mailowo na adres: przysucha@wsse.waw.pl.


Radomski portal „Echo Dnia” zaznacza, że zakażenie w kościele w Gielniowie to nie jedyny taki przypadek w regionie, bo w oddalonym o 15 kilometrów Domasznie koronawirus też się pojawił. Chory na Covid-19 jest proboszcz tamtejszej parafii.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:

Dodaj komentarz