Uwaga! Rząd rozważa przywrócenie obostrzeń

Podziel się artykułem:
  • 4.5K
    Udostępnienia

W poniedziałek 8 czerwca 2020 roku w Polsce odnotowano 599 nowych potwierdzonych przypadków zarażeń COVID-19. Polacy potraktowali rozluźnienie reżimu sanitarnego jako znak, że epidemia już im nie zagraża i coraz bardziej ostentacyjnie ignorują zalecenia mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Rząd rozważa powrót do restrykcji.

Właśnie padł nowy rekord zachorowań na koronawirusa. Jak wynika ze statystyk wzrost zachorowań rozpoczął się wraz z sezonem wakacyjnym.

Prawdopodobnie jest to związane z nastawieniem Polaków, którzy po zniesieniu obowiązku zakrywania nosa i ust na otwartych przestrzeniach poczuli się pewnie i zapominają o stosowaniu pozostałych środków ostrożności, w tym zachowywaniu dystansu i dokładnego mycia rąk po powrocie do domu.

Minister zdrowia, widzi jednak inna przyczynę w skoku zachorowań, a są to badania przesiewowe w śląskich kopalniach.

Co prawda mów o powrocie do obostrzeń ale na razie nie ma obawy o ponowne zamknięcie kraju.

Polacy nie widzą tej pandemii, bo nie mamy tutaj Hiszpanii, czy Lombardii. Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy, natomiast nie da się zrobić ponownie lockdownu.


mówi Szumowski w radiu RMF FM.

Szumowski dodał ponadto, że źródłem zachorować mogą być spotkania wyborcze kandydatów na prezydenta RP i zaapelował, żeby w czasie wieców i zgromadzeń pilnować noszenia maseczek oraz zachowywania dystansu 2 metrów.

Źródło: Antyradio

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 4.5K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz