Republika Południowej Afryki rejestruje pierwszy oficjalny kościół satanistyczny

Podziel się artykułem:
  • 14.2K
    Udostępnienia

Cameron Sheppard | WNPA News Service

Pretoria – pierwszy kościół satanistyczny, który został uruchomiony w lutym tego roku, został oficjalnie zarejestrowany w Afryce Południowej.

Misja kościoła podobno polega na edukowaniu społeczeństwa w satanistycznej radzie religijnej i rozwiązywaniu powszechnych nieporozumień na temat praktyk satanistycznych, a także łagodzeniu tego, co określają mianem „satanistycznej paniki” – ogólnej obawy, że mieszkańcy Afryki Południowej uprawiają voodoo.

Współzałożyciel kościoła satanistycznego w Południowej Afryce, Riaan Swiegelaar, twierdzi, że rejestracja trwała 4 lata, ale teraz przeszła.

Kościół ma radę złożoną z 7 osób reprezentujących satanizm w Afryce Południowej.

Kiedy sam odkryłem satanizm, nie była to tak naprawdę zorganizowana grupa. I nie było reprezentacji, więc musiałem znaleźć drogę przez ciemność, że tak powiem, dopóki nie spotkałem innych satanistów i staliśmy się bardzo zwartą grupą ludzi. Dlatego ważne jest, aby grupa była zgodna z filozofią i mogła się spotkać

powiedział w wywiadzie dla lokalnej rozgłośni radiowej założyciel kościoła.

główną filozofią satanizmu jest nieskalana mądrość samego siebie i życie całkowicie wolne od poczucia winy powołanego przez inne religie w wyniku naturalnego ludzkiego instynktu

dodał Świeglar, który dorastał w chrześcijańskim domu.

Świeglar twierdzi, że jego rodzina nie ma pretensji i zaakceptował jego wybory.

W mediach społecznościowych wielu mieszkańców Afryki Południowej wyraziło szok i strach, podczas gdy kilku innych świętowało, twierdząc, że jest to zwycięstwo wolności wyznania.

Republika Południowej Afryki jest świecką republiką, która ma zagwarantować wszystkim wolność. Jednak ta koncepcja jest często źle rozumiana.

Sąsiad kraju Zimbabwe ma w swojej konstytucji określoną klauzulę, która zakazuje czczenia diabła. W przeszłości w kraju obowiązywały nawet przepisy, które uczyniły czary nielegalnymi – ustawa o tłumieniu czarów czyniła nielegalnym angażowanie się w praktyki powszechnie kojarzone z czarami, a także czyniła nazywanie kogokolwiek czarownicą nielegalnym.

Jednak podczas gdy prawo czarów zostało zniesione, prawo satanizmu pozostało bez większego oporu.

Nie jest jasne, czy Kościół Szatana w Południowej Afryce będzie dążył do powiększenia swoich członków i rozszerzenia na inne kraje.

Źródło: mailandtelegraph.com

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 14.2K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz