Mamy sukces rządu! Ponad pół tysiąca nowych zakażonych, Szumowski już liczy zyski.

Podziel się artykułem:
  • 2.9K
    Udostępnienia

To najgorszy dzień epidemii w Polsce! Ponad pół tysiąca nowych zakażonych. Można zadać pytanie czemu jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Widać geniusz tego rządu jest za słaby na koronawirusa, albo to są skutki ignorancji i lekceważenia problemu? A minister zdrowia to chyba zaciera ręce.

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia zostało podane że w Polsce mamy kolejnych 317 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w sobotę odnotowano więc aż 576 nowych nosicieli wirusa SARS-CoV-2. Tym samym 6 czerwca jest najgorszym dniem od początku epidemii w Polsce.

Co prawda z części statystyk błędnie wynika, iż 6 czerwca jest drugim po 12 maja najgorszym dniem epidemii w Polsce. Jednak od 595 przypadków, o których informowano 12 maja, dzień później Ministerstwo Zdrowia odjęło 39 błędnie zraportowanych.

Mamy 317 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5), podkarpackiego (1), podlaskiego (1) i pomorskiego (1)

czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo zdrowia poinformowało również informacje o liczbie zgonów:

80-K Starachowice, 74-M Kozienice, 83-K, 99-M, 90-K Warszawa, 84-M Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 66-K Puławy, 77-M Wolica, 87-M, 80-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące

napisano w komunikacie.

Źródło: NaTemat/Twitter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 2.9K
    Udostępnienia

Dodaj komentarz