Instytut Ordo Iuris pozywa prześmiewczy fan page na Facebooku Mordo Iuris.

Podziel się artykułem:
 • 391
  Udostępnienia

foto: Facebook Mordo Iuris

Ordo Iuris bardzo chce zaistnieć w mediach, dlatego najpierw pozwał Martę Lempart za stwierdzenie, że „Ordo Iuris to opłacani przez Kreml fundamentaliści„. Teraz bierze się za prześmiewczy portal na Facebooku pod nazwą Mordo Iuris. Czy będą kolejne wyroki zakazujące mówienia, pisania czy innych form o fundamentalistach?

Popularny facebookowy fan page Mordo Iuris opisuje sam siebie jako „działający na rzecz zatrzymania ideologicznej sekty katolickiej Ordo Iuris, której mordercze projekty zagrażają życiu Polek i Polaków„.

Administratorzy portalu informują, że Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris pozywa ich.

Jak podaje Mordo Iuris, cytując prawnika Ordo Iuris, sformułowano 5 zarzutów wobec twórców profilu:

 • znieważenie
 • zniesławienie
 • stalkingu
 • gróźb karalnych
 • namowy do popełnienia zbrodni oraz złamania przepisów ustawy o ochronie danych osobowych zabraniających przetwarzania danych osobowych i publikacji wizerunku bez zgody.

Autorzy wpisów atakują również Kościół katolicki i jego przedstawicieli pochwalając przy tym podpalanie kościołów w Chile podczas wizyty papieża Franciszka

cytuje prawnika Ordo Iuris profil Mordo Iuris.

Nieprawdziwe, zniesławiające treści, jakie pojawiają się na profilu „Mordo Iuris” ewidentnie mają na celu wzbudzić wśród odbiorców niechęć i nienawiść do poszczególnych osób i środowisk. W tej sprawie prawnicy Instytutu także skierowali do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

możemy przeczytać w pozwie

No cóż. Kontynuujemy naszą pracę i czekamy na pozwy!

odpowiedział portal Mordo Iuris.

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
 • 391
  Udostępnienia

Dodaj komentarz