Szopka z udziałem Jacka Kurskiego trwa w najlepsze. Powołany, odwołany, teraz znowu powołany?

Podziel się artykułem:
  • 363
    Udostępnienia

W zeszłym tygodniu Jacek Kurski został ponownie powołany do zarządu telewizji rządowej. Dziś dowiadujemy się, że zostanie z tej pozycji odwołany, ponieważ zarząd TVP musi być trzyosobowy. W tej sytuacji, aby ratować Kurskiego, rezygnację złożyła Marzena Paczuska. Kiepskie „Kurski Show” trwa dalej.

Kurski opuścił telewizję TVP w marcu 2020 roku zaraz po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o prawie 2 miliardach dla telewizji publicznej. Nie rozstał się jednak z telewizją, bardzo szybko został doradcą nowego p.o. prezesa Macieja Łopińskiego, byłego rzecznika Lecha Kaczyńskiego.

Ale po dwóch miesiącach Jacek Kurski znowu został powołany przez Radę Mediów Narodowych do zarządu TVP. Tyle, że może on liczyć trzy osoby, a z Kurskim były ich cztery.

Aby ratować sytuację rezygnację z członkostwa w zarządzie złożyła Marzena Paczuska, a tym samy zrobiło się miejsce dla Kurskiego. 

Aby jednak wszystko było zgodnie z prawem, trzeba to wszystko przegłosować. Portal wirtualnemedia.pl opisał całe przedsięwzięcie:

Kilka godzin po dymisji Paczuskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych skierował do jej członków trzy uchwały pod głosowanie korespondencyjne. „Jedna stanowi, że zarząd Telewizji Polskiej liczy trzy osoby, inna uchyla uchwałę z piątku w zeszłym tygodniu o powołaniu Jacka Kurskiego do zarządu TVP, a trzecia ponownie powołuje Kurskiego na członka zarządu spółki.

Przegłosowanie stanowiska dla Kurskiego wydaje się formalnością ponieważ większość głosów w Radzie Mediów Narodowych mają trzy osoby wskazane przez PiS: były poseł tej partii Krzysztof Czabański, posłanka PiS Joanna Lichocka i europosłanka tej partii Elżbieta Kruk. W Radzie są też Juliusz Braun (z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukiz’15).

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Jeśli zapiszesz się do newslettera nasz wydawca podeśle Ci najciekawsze newsy dnia. Obiecujemy, że nie będziemy spamować i w każdej chwili możesz zrezygnować

Zostaw komentarz

Podziel się artykułem:
  • 363
    Udostępnienia

Dodaj komentarz